Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 18. augustist 1. septembrini on kolmel korral varastatud Põltsamaa linnas Lossi tänava juures asuvalt aiamaalt köögivilju. Kokku on varastatud 50 kg kartulit ja 6 kg porgandit. Kahju tekitati vargustega 260 krooni.

Ajavahemikul 20.-21. augustini varastati Jõgeva maakonnas Saare vallas Saare-Pala-Kodavere maanteel Särgjärve bussipeatuse juures olevast puhkekohast Kääpa maastikukaitseala tutvustav infotahvel ja kaitseala nimetähis. Vargusega tekitatud kahju on 1822 krooni.

12. septembril kella 20.10 paiku avastati, et Jõgeva linnas Kruusa tänava siseõuelt varastati tunni jooksul punast värvi jalgratas GT Palomar. Kahju on 7000 krooni.

Liiklus

Ajavahemikul 5.-11. septembrini viis Jõgeva politsei läbi kolm politseioperatsiooni, et kontrollida töö- ja puhkeaja seadusest kinnipidamist. Kontrolliti 74 veokit ning avastati üks juht, kes rikkus nimetatud seadust. Möödunud nädalal tabas politsei Jõgevamaal kokku seitse joobes juhti, ühe joobes jalgratturi, üheksa juhti, kes ületasid lubatud kiirust üle 20 km/h ja kaks juhiloata juhti.

13. septembril kella 20.45 ajal jooksis kits Palamuse vallas Kuremaa-Toovere teel ette sõiduautole VW Polo. Kits sai surma ja auto tehnilisi vigastusi.

Muud juhtumid

2. septembril kella 12.30 paiku pures ja raputas ketist lahti pääsenud ning võõrasse aeda sattunud koer Põltsamaa linnas Pika tänava aias kassi. Kass suri teel loomaarsti juurde. Koerte ja kasside pidamise eeskirja rikkumise eest koostati koera eest vastutavale isikule protokoll. Nimetatud eeskirja rikkumise eest, kui sellega põhjustati varaline kahju, näeb seadus ette kuni 12 000 krooni suuruse rahatrahvi.

2. septembril lõhuti Kaarepere kooli aken. Kahju tekitati sellega 2000 krooni.

Politsei palub abi

14. septembril teatati, et 19.08.2005 kella 12 ajal sõideti Jõgeva linnas Aia tänaval Pae kaupluse parklas külge pargitud sõidukile Toyota Corolla. Sõidukil on muljutud parem esiporitiib ja kaitseraud. Selle juhtumi pealtnägijatelt ootab politsei teateid telefonil 776 8433 või 776 8432.

LIINA PISSAREV,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus