Politseikroonika

Naine varastas Põltsamaalt koera
Niisugune lugu juhtus Põltsamaal 14. jaanuaril, koeraomaniku väitel kella 11 paiku. Saksa lambakoer, keda ka õpetatud on, oli seotud Ühispanga juures jalgrattahoidja külge. Samal hommikul Pikknurmest Põltsamaale sõitnud naine (1966) oli omal sõnul pruukinud veidi külmarohtu ja märkas panga juures kinniseotud ja külmetavat koera. Sidus looma lahti, läks bussijaama ja sõitis taksoga koju. Seletas, et viinud koera sooja ja andnud süüagi. Omanik kuulis taksojuhtidelt koeraga Pikknurme sõitnud naisest. Nemad juhatasidki koeraomaniku paika, kuhu tema loom viidi. Naist kahtlustatakse koera varguses, alustatud on sellekohane kriminaalmenetlus.

Jäi õllepudeli vargusega vahele
Pühapäeva õhtupoolikul püüdis üks Jõgeva mees (1970) Piiri poest õlut varastada. Mees on juba korra karistatud pisivarguse eest ja sestap ähvardab teda nüüd õllepudeli varguse eest koguni kriminaalvastutusele võtmine.

Varastati telefon ja rahakott
Reede hommikupoolikul varastati Põltsamaal Puhu Risti Söögimaja töötajate riietusruumi riidekapist mobiiltelefon Nokia 3100, rahakott dokumentide ja rahaga. Kannatanu hindab varguse läbi saadud kahju 3000 kroonile.

Üritas teist päeva Voorele sõita
Reede õhtul kella 18 paiku teatati politseile, et Jõgeva-Mustvee maanteel Kantkülas kõnnib juba mitmendat tundi sihitult üks naine. Teate peale kohale sõitnud politseipatrullile, kes naise Voorele sõidutas, selgitas naine, et ta üritavat juba teist päeva Voorele sõita, aga ei saavat auto peale. Kodus ootavat teda lapsed.

Purjus mees kukkus peaga ukseklaasi
Reede hilisõhtul teatati politsei korrapidajale, et Põltsamaal Kesk tänava poe Toidu Top ukseklaasi kukkus mees. 1977. aastal sündinud Põltsamaalt pärit mees oli purjus ja sai purunenud klaasist peahaava. Kiirabi osutas mehele arstiabi ja purjutaja pidi seejärel end politseis kaineks magama.

Ei osanud oma muret seletada
Laupäeva keskpäeval helistas politsei korrapidajale 1946. a sündinud mees Puurmanist, kes hääle järgi otsustades oli purjus. Ta kurtis, et tal on probleem, mida peaks lahendama politsei. Mees ei osanud aga parimagi tahtmise juures selgitada, milles on asi. Lõpuks loobus ta väljakutsesoovist..

Õösel varastati trepikojast jalgratas
Ööl vastu laupäeva varastati Jõgeval Tähe tänav nr 8 maja viienda korruse trepikojast jalgratas Classic-Magnum. Omanik oli ratta õhtul poole kaheksa ajal lukustanud veetoru külge ja järgmisel õhtul oli see kadunud.

Maarjas murti sisse maamajja
Ajavahemikul 25. jaanuarist 1. veebruarini on sisse murtud talumajja Tabivere vallas Maarjas. Majast on ära viidud mootorratas Voshod-2, abimootoriga jalgratas Riga ja 2-käiguline mopeed Riga. Vargusega tekitatud kahju on 6000 krooni.

Purjus juht sõitis kraavi
Pühapäeva õhtu eel helistati Põltsamaa vallast Eskust ja teatati, et seal on punane sõiduauto Ford Escort kraavi läinud ja selle juht kõnnib ümber auto. Viljandimaalt Kõo vallast pärit mees (1949), kes autoga kraavi sõitis, polnud kaine.

Loopisid möödujat lumega?
Pühapäeva õhtul helistas üks naine Eskust ja kurtis, et noorukid loopisid teda lumega. Politseipatrullile ütlesid noorukid, et nad pidasid lumesõda ja naine sai pihta tahtmatult. Naine enam politseile kirjalikku avaldust teha ei soovinud ja leppis sellega, et politsei lumeloopijaid noomis.

Ei tahtnud ära minna
Pühapäeva õhtul helistas Mustveest üks Pihkva tänaval elav naine, et tema juurde tuli talle võõras purjus mees ega taha enam ära minna. Kohalesõitnud politseipatrull viis Raja külas Kalda tänaval elava Vitali (1955) koju, aga edastas talle ka kutse tulla kainena politseisse oma väärteost aru andma.

blog comments powered by Disqus