Politseikroonika

Naine sai liiklusõnnetuses vigastada
Esmaspäeval kella 18.10 paiku juhtus raske liiklusõnnetus Tallinna-Tartu-Luhamaa tee 139 kilomeetril Neanurme küla juures. Külgepidi põrkasid kokku sõiduautod Volkswagen Sharan ja Mercedes Benz 208. Kokkupõrkest kaotasid mõlemad autod juhitavuse ja paiskusid teelt välja. Õnnetuses sai vigastada 62-aastane naine, kes istus esiistmel juhi kõrval. Kannatanu toimetati Tartusse traumapunkti.

Rebis paberraha pooleks
Esmaspäeva, 26. jaanuari pärastlõunal helistas politseisse Põltsamaa vallast naine, kes kaebas, et poeg rebis puruks tema 2000 krooni. Kohapeal seletas politseile naise täiskasvanud poeg, et ema pole kaine, tahtis jälle poodi minna alkoholi ostma. Tema tahtnud ema sellega takistada, et võttis tema käest raha ära. Ema hoidis aga rahatähtedest kõvasti kinni ja nii kärisesidki need pooleks.

Teelesattunud ulukid lõhkusid auto
Teisipäeva õhtu eel kella 17.10 paiku teatati politsei korrapidajale, et Jõgeva-Mustvee maantee 33. kilomeetril Kõnnu külas jooksis Lohusuu valla mehe sõiduautole Audi A6 ette kaks metskitse. Üks loomadest põrkas autoga kokku ja lõhkus auto esiotsa, suutis aga ise siiski teelt ära joosta.

Kümme minutit hiljem teatati, et taoline liiklusõnnetus juhtus Tallinna-Tartu-Luhamaa tee 136. kilomeetril Laanessaare metsa vahel Põltsamaa vallas. Seal jooksis sõiduautole ootamatult ette põder. Autol purunes esiosa, põder jäi teepeenrale maha, kust jahimehed ta ära koristasid. Kummaski õnnetuses inimesed viga ei saanud.Naine omavolitses
Üks Mustvee linna majaomanik (1965) on kaevanud politseile, et mõni aeg tagasi, kui ta kodunt ära oli, tungis tema endine elukaaslane Nadezda (1967) ebaseaduslikult majja ja viis osa varast minema. Karistusseadustiku § 266 kohaselt ähvardab süüdlast valdaja (omaniku) tahte vastaselt võõrasse hoonesse sissetungimise eest rahatrahv või koguni kuni aastane vangistus.

Öised pidutsejad ei lase uinuda
Teisipäeva hilisõhtul kurtis politsei korrapidajale telefonitsi Põltsamaa linna Tartu maantee kortermaja elanik, et ühest naaberkorterist kostab valju muusikat ja ta ei saa uinuda. Politsei tulles keerati muusika loomulikult vaikseks, helistaja kirjalikku avaldust teha ei soovinud.

Samal ööl vastu hommikut kurtis lärmi üle naaberkorteris ka Jõgeva linna Rohu tänav 6 elanik. Pidu kestvat seal öö läbi ja ta ei saanud magada. Politsei käis kohal ja lärm lõpetati, kannatanu soovis anonüümseks jääda.

Salakaubamüüja võetakse kriminaalvastutusele
Mullu 21. märtsil määrati 1980-kroonine rahatrahv Jõgeval Suurel tänaval üht kauplust pidavale mehele, kes teadvalt omandas ja hoidis käitlemiseks mittelubatud alkoholi ja tubakatooteid. Mees ei ole trahvi seni tasunud. Tänavu 16. jaanuaril ilmnes, et poepidaja müüs ühele kliendile 5 pakki Vene maksumärgiga sigarette Prima Nevo hinnaga 5 krooni pakk.

Läbiotsimisel leiti kauplusest veel 40 pakki vene maksumärgiga sigarette ja liitrine pudel salaalkoholi. Politsei alustas kriminaalmenetluse Karistusseadustiku paragrahv 375 lg 1 (alkoholi käitlemise korra rikkumine) ja paragrahv 376 lg 1 (tubakatoodete käitlemise korra rikkumine) tunnustel. Süüdlast ähvardab rahatrahv või kuni 3-aastane vangistus.

 ÜLO PÄRN, Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus