Politseikroonika

Ülevaade kuritegevusest maakonnas
Mullu registreeriti maakonnas 889 kuritegu, 28 kuritegu ehk 3,3 protsenti enam kui oli 2002. aastal. Eelnenud aastast rohkem tehti kurja Jõgeva linnas (22) ja Mustvee linnas (28) ning Jõgeva (3), Tabivere (8), Puurmani (8) ja Kasepää (12) vallas. Vähem pandi kuritegusid toime Põltsamaa linnas (-10) ning Palamuse (-4), Põltsamaa (-1), Pajusi (-11), Saare (-5), Pala (-18) ja Torma (-4) vallas.

Vargusi pandi toime 557 ehk 29 võrra mullusest rohkem. Varguste arv on kasvanud seoses sellega, et seadus tunnistab kriminaalkorras karistatavaks ka need pisivargad, keda on varem sarnase teo eest karistatud. Taolisi vargusi oli maakonnas 60.

Väärteomenetluse korras võeti pisivargaid vastutusele 136 korral ja seega pandi aasta kestel toime kokku 196 pisivargust. Vargused moodustavad maakonna kuritegude üldarvust 62,65 protsenti. See tähendab, et varguste osakaal pole ka kuritegude üldstruktuuris suurenenud. Tunamullusega võrreldes oli politsei maakonnas edukam kuritegude avastamisel. Kokku avastati möödunud aastal 601 kuritegu ehk 100 kuritegu enam kui 2002. aastal. Registreeritud kuritegudest on avastatud 67,6 protsenti. 2002.aastal oli avastatud kuritegude protsent 58,2.

Tabati metsavargad
13. jaanuari õhtu eel teatati politseile ebaseaduslikust metsaraidest Saare vallas Kiisli külas. Õhtul kella kümne paiku leidis politseipatrull ebaseaduslikult raiutud umbes 15 tihumeetrit varastatud palki Pala vallas ühe saekaatri juurest. Kuriteos kahtlustatavaina peeti 48 tunniks kinni Saare valla elanikud Üllar (1975) ja Allar (1978).

Auto süütajad tuvastatud
Mullu suvel, ööl vastu 2. juulit märgati, et Jõgeva linnas Rohu tänav nr 4 maja ees on leekides sõiduauto BMW 320. Liisitud auto muutus kasutamiskõlbmatuks. 8. jaanuaril tegi politsei kindlaks, et auto süütas bensiiniga Tartu linna elanik Margus (1983). Mees on ülekuulamisel oma süüd ka tunnistanud. Hetkel on ta vangis teiste kuritegude eest.

Joomakaaslane varastas pensioni
Lugu juhtus 7. jaanuaril Kasepää vallas. 1939. a sündinud mees pruukis oma kodus koos mõne sõbraga pensioni kättesaamise tähistamiseks alkoholi. Järelejäänud pensioniraha oli tal pintsaku taskus. Pruugitud märjuke uinutas korteriperemehe ja kui ta ärkas, siis raha pintsakutaskus enam polnud. Politsei selgitas, et 1425 krooni varastas pensionäri pintsakutaskust Mustvee mees Aleksandr (1952). Kui politsei kahtlustatava leidis, oli ta osa varastatud rahast juba jõudnud kulutada, osa oli siiski alles ja tagastati kahjukannatajale.

Kes nägid liiklusõnnetust?
22. detsembril kella 16.40 paiku juhtus liiklusõnnetus Jõgeva-Palamuse-Saare maanteel umbes kilomeeter enne Palamuse alevit. Tuiskas ja teekate oli libe, ilm pimenenud. Jõgeva poolt alevile lähenenud sõiduautole Kia tuli vastu sõiduauto, mis mingil hetkel kaldus veidi vastassuunavööndisse ning autod riivasid üksteist. Kial purunes vasak küljepeegel ja vasaku esiukse klaas. Palamuse poolt tulnud auto sõitis peatumata edasi. Sündmuskohalt leitud purunenud autodetailide järgi võib arvata, et Kiale sõitis vastu sõiduauto Nissan. Kia juht mäletab, et vastutuleva auto taga sõitis veel kaks sõiduautot. Palume nende kahe sõiduauto juhte ja ka kaasreisijaid, kes ilmselt juhtunut nägid, endast politseile teada anda. Teie ütlused on väga vajalikud. Palume politseiga ühendust võtta telefonil 77 68 433 või politsei tasuta lühinumbril 110.

ÜLO PÄRN,
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus