Politsei tabas vihje peale joobes autojuhi

Tähelepaneliku inimese kõne häirekeskusele aitas politseinikel Jõgevamaal tabada raskes joobes ning juhtimisõiguseta autojuhi.
Eile hommikul kella 7 paiku sai häirekeskus teate, et Põltsamaa vallas kihutab ringi joobes juht. Teatele reageerinud politseinikud leidsid aiamajade juurest valge sõiduauto Škoda ning selle ümbrusest maapinnalt hulgaliselt paarutamise jälgi. „Töötava mootoriga sõiduki juurde jõudes paistis juhiistmel magamas üks mees. Äratasime mehe, kellega vestlemisel oli tunda tugevat alkoholilõhna,“ kirjeldas sündmusele reageerinud patrullpolitseinik Raido Onopa.
„Juhikohal istunud mees tunnistas, et oli alkoholi tarvitanud ning sellest hoolimata oma masinaga varahommikul aiamajade juures ringi paarutanud. Kontrollimisel ilmnes, et mees oli raskes joobes ning peale selle puudus tal juhtimisõigus,“ lisas patrullpolitseinik.
Varasemast politseinikele sarnaste rikkumistega tuttav mees kõrvaldati juhtimiselt ning toimetati arestikambrisse peatäit välja magama. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlus ning ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.
Tartu politseijaoskonna patrullpolitseinik Raido Onopa kiidab inimesi, kes on politseinikele ohtlike juhtide tabamisel suureks abiks. „On suur rõõm tõdeda, et inimesed saavad üha enam joobes juhtimise ohtlikkusest aru, sest viimastel aegadel jõuab meieni sellise käitumise kohta vihjeid just kaasliiklejatelt. Iga selline vihje on tänuväärne panus inimeste turvalisusesse,“ tõdes Onopa.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus