Politsei kontrollis Jõgevamaal autojuhtide kainust

Päeva võrra lühemale töönädalale järgnenud riigipühal oli politsei suuremate jõududega väljas Jõgevamaal, et kontrollida seal liikuvate autojuhtide kainust ning kraadida üldiselt kogu maakonna liiklustervist.
Kontrollaktsioon toimus nii Jõgeva linnas kui maakonnas. Päeva jooksul kontrollisid politseinikud 1000 roolikeerajat ning avastasid 22 erinevat liiklusrikkumist.
Kontrollreidi teinud Tartu jaoskonna välijuht Steven Kaio tõdes nördinult, et kohalikku liikluspilti ei saa paraku nende tulemuste põhjal kaugeltki mitte terveks pidada. „Avastasime neli alkoholi tarvitanud autojuhti, kaks lubadeta juhti ning tabasime ühe Renaulti kaubiku, mille sõidukiiruseks fikseerisid politseinikud 176 km/h. Andsime juhile peatumismärguande ning sohvri kontrollimisel tuvastasime tal lisaks ka alkoholijoobe,“ lisas Kaio.
Välijuht lisas, et sedavõrd suurel kiirusel ei jõua ka kaine juht teel ette tulevatele ootamatustele reageerida ning rääkimata veel olukorrast, kus reaktsioonivõimet ning ümbruse taju hägustab purjus pea.
Lisaks fikseerisid politseinikud kontrollaktsiooni käigus veel 16 muud liiklusalast rikkumist nagu turvavööta sõitjad, kõrvategevused roolis, ülevaatuseta sõidukid ning kiirusületajad.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus