Politsei jätkab puhumisreididega

Politsei jätkab „Kõik puhuvad“ politseireidide korraldamisega, mis märtsis koroonaviiruse leviku tõttu ajutiselt peatati.
„Lähtuvalt terviseameti hinnangust, et viiruse leviku oht on Eestis väike, alustame uuesti „Kõik puhuvad“ reide. Joobekontrollide ajal järgib politsei ja piirivalveamet (PPA) terviseameti soovitusi, et hoida nakatumisoht võimalikult minimaalne,“ selgitas PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.
Hoolimata liiklussageduse tuntavast vähenemisest eriolukorra ajal, on tänavu tabatud joobes juhtide arv samal tasemel eelmise aastaga. Üldnumbri sees on märgatavalt suurenenud kriminaalses joobes ning vähenenud jääknähtudega tabatud juhtide osakaal.
„Jääknähtudega juhtide väiksem avastamine on kindlasti seotud „Kõik puhuvad“ reidide ärajätmisega, kus enamasti tabatakse just väiksema joobemääraga juhte. Samas jätkas politsei joobekontrollidega tavapärase liiklusjärelevalve käigus ning hõredama liikluse tõttu jäid joobes juhid rohkem silma ka teistele liiklejatele, kes sellest häirekeskusele teada andsid,“ ütles juhtivkorrakaitseametnik.
Loigo paneb kõigile südamele, et joobes juhtimise puhul kehtiks ühiskonnas nulltolerants.
Tänavu on tabatud kokku 2227 alkoholi tarvitanud juhti, kellest 1032 on olnud enam kui 1,5-promillises ehk kriminaalses joobes. Möödunud aastal samal ajal tabati 2280 alkoholi tarvitanud juhti, kellest 883 puhul alustati kriminaalmenetlust.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus