Politsei avastas Jõgevamaal kaheksa ebaseaduslikku relva

Aasta alguses avastas ja konfiskeeris politsei Põltsamaa vallas läbiotsimiste käigus ebaseaduslikke relvi, padruneid ja relvaosi ning esitas kuriteokahtlustuse kahele mehele.


Väljakutsete käigus avastasid politseinikud ühe talumaja ja sõiduki läbiotsimisel kokku kaheksa ebaseaduslikku relva, ligemale 300 padrunit ja teisi tulirelvade osi, mille omamine on vastava loata keelatud ja karistatav.
Politsei alustas juhtumite uurimiseks kriminaalmenetlust ning kuriteos kahtlustatakse praegustel andmetel kaht meest.
„Üks meestest paugutas alles hiljuti ebaseaduslikust relvast toaukse sisse kuuliauke. Õnneks keegi viga ei saanud. Teine mees on samuti erinevate süütegude tõttu politsei huviorbiidis ning avastus, et ta varjab oma elamises ebaseaduslikke relvi, ei paku Jõgevamaa elanikele ilmselt ülemäära suurt turvatunnet,“ kirjeldas juhtivuurija Veiko Kõre.
„Sekkusime jõuliselt, tehes kohtu loal põhjaliku läbiotsimise ning ebaseaduslikud relvad, sajad padrunid ja muud relvaosad on turvaliselt politseis hoiul,“ kinnitas Kõre.
Tulirelva, selle osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine on kuritegu, milles süüdimõistmisel võib inimest ees oodata rahaline karistus või ka vabadusekaotus.
Kõre lisas, et kui keegi avastab oma vanast talumajast või mujalt ebaseaduslikke relvi, on kõige õigem neist ise politseile teada anda.
„Kui ebaseaduslik relv on kellegi valduses tema teadmata, ei tasu karta karistust, kui need vabatahtlikult politseile loovutatakse. Küll järgneb kriminaalmenetlus juhul, kui selliseid relvi tahtlikult varjatakse ning ähvardamiseks või muude kuritegelike kavatsuste elluviimiseks kasutatakse,“ rõhutas Kõre.
Keskmiselt avastatakse Jõgevamaal aastas kokku üks kuni kaks ebaseaduslikku relva.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus