Poistenädal ja isadepäev Jõgeva aleviku lasteaias

Novembrikuu esimesel esmaspäeval algas lasteaias juba traditsiooniks saanud poistenädal. Üllatused algasid  külastusega Eesti Taimekasvatuse Instituudi masinaparki. </span>

Oodatud meesterahva asemel võttis meid vastu geenipanga osakonna juhataja Külli Annamaa, kes rääkis meile väga huvitavalt traktorite hingeelust. Kolmapäeval oli planeeritud külastada aktsiaseltsi Valmeco, kus töötavad ka meie laste isad. Seal tegi meiega ringkäigu kaasa Raul Taul, kellelt  saime teada, et asutus annab tööd umbes 60 inimesele. Raul rääkis meile, kuidas valmivad puitmajad. Nägime igasuguseid  tööpinke ja tõstukeid.  

Kõige rohkem meeldis lastele see, et igaüks võis endale jääkidehunnikust ühe klotsi ehitamiseks kaasa võtta.

Isadega Ahaa keskuses

Samal õhtul näitasid õpetaja Marianne poeg Romet ja Marken-Dominiki  õde Hanna-Maria lasteaias quadi ehk ATV sugulase ja krossitsikli varustust ja rääkisid, millist trenni tuleks teha, et neid sõidukeid teel hoida jaksaks.

Järgmisel päeval sõitsime rongiga Tartusse Ahhaa keskusse, et isadega veidi koos teadust uurida ja lõbusalt aega veeta. Tartu raudteejaamast läksime keskusse jalgsi, tegime väikese linnaekskursiooni. Käisime Raekoja platsil purskkaevu juures ja uudistasime vana kaubamaja platsil käivat ehitust.

Ahhaa keskuses jagus tegutsemist kõigile. Lastele meeldis elusaali veemaailmas veekahurist tulistada ja niisama veega mängida. Meie rühma Emyli oli isegi nii julge, et esines teadusteatris. Päev oli põnev ja tegutsemist jagus nii lastele kui täiskasvanutele.

Video minikontserdiga

Reedel valisime päikesepoisteks Antoni nooremast rühmast ja Olegi vanemast rühmast. Et poiste hulgast valikut teha, toimusid aga õpetaja Epu juhendamisel sportlikud võistlused. Näiteks veeretati palliga ümber kurikaid, tõsteti sangpommi, läbiti takistusrada ja võisteldi käesurumises.

Isadepäeva kontserdi asemel saatsime isadele virtuaalse tervitusega video koos minikontserdiga.

i

KATRI HAAVISTE

blog comments powered by Disqus