Põhja- ja Baltimaade kohaliku omavalitsuse arengukonverents

Esmaspäeval, 12. juunil, avab regionaalminister Jaan Õunapuu Põhja- ja Baltimaade konverentsi Kohalik omavalitsus muutuvas ajas. Konverentsi põhiteemad on kohaliku omavalitsuse korraldus ja haldus-territoriaalsed reformid ning omavalitsuste koostöö.
?Kõigis kolmes Balti- ja viies Põhjamaa riigis on hetkel aktuaalsed ümberkorraldused, mis muudavad oluliselt kohaliku omavalitsuse tasandi ülesehitust, ülesandeid ja omavahelisi suhteid,? ütles regionaalminister Jaan Õunapuu ja lisas, et loodab, et  konverents kujuneb oluliseks sammuks omavalitsussüsteemi arengus ning Põhja- ja Baltimaade omavaheliste sidemete tugevdamisel.
Konverentsi eesmärk on võimaldada laiapõhjalist diskussiooni haldustasandite korralduse perspektiividest ning riigi ja kohalike omavalitsuste vahelise koostöö tulevikuväljavaadetest.
Konverentsist võtavad osa Põhja- ja Baltimaade kohaliku omavalitsuse valdkonna ministrid, Islandi sotsiaalminister Jón Kristjánsson ja Läti regionaalminister M?ris Ku?inskis ning delegatsioonid, kuhu kuuluvad esindajad riigiasutustest, omavalitsusliitudest ja teadusasutustest. 
Konverentsil esineb tervitusega Vabariigi President Arnold Rüütel ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse Eestis juhataja Kalli Klement.
Konverentsi korraldab siseministeerium koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse, Eesti Linnade Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu ning Tallinna Tehnikaülikooliga.

blog comments powered by Disqus