PÖFF jõuab ka Jõgevale

Neljapäeval, 20. novembril linastuvad Jõgevamaa gümnaasiumis Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivali Sleepwalkers lühifilmid. Näidatakse kaheksat lühifilmi, nende hulgas nii Balti filmi- ja meediakooli Legend vägevast seebist” kui ka 2014. aasta parim lühifilm, Oscari nominent Kas ma pean kõik ise ära tegema?”

Gümnaasiumide programmi on valitud eelkõige meelelahutuslikumad filmid.

“Valiku tegemisel lähtuti eelkõige publikust. Publikut ei saa ära hirmutada, samas ei tohi ka uneleda lasta. Usume, et Vitamin PillsŽi programmi lühifilmid sobivad gümnaasiumiõpilastele kohe eriti hästi,” sõnas Jõgevamaa gümnaasiumiga läbirääkimisi pidanud Sleepwalkersi vabatahtlik Hans-Martin Tammesalu.

Gümnaasium oli huvitatud

“Võtsime paljude gümnaasiumidega ühendust ning Jõgevamaa gümnaasium oli pakkumisest kohe väga huvitatud. Siinkohal täname väga kooli, tänu kellele sai programmi näitamine võimalikuks,” lisas Hans-Martin Tammesalu. Peeti läbirääkimisi teistegi gümnaasiumidega, kus on filmi õppesuund.

“Meile kui uneskõndijatele meeldib mõelda, et lühifilmid on unenäod, mis kestavad minutist kuni paarikümne minutini ja mis võivad sisult väga erinevad olla, varieerudes neutraalsetest igapäevaolukordadest kuni hirmutavate ja ebareaalsete patoloogiliste seisunditeni,” rääkis Sleepwalkersi festivali juht Martin Ruus.

“Sleepwalkers teeb sügava kummarduse kõikidele lühifilmitegijatele, kes on oma “unenäod” suurele ekraanile toonud.”

“Igal aastal tahab Sleepwalkersi festival olla avastusretk, mis toob filmisõpradeni valiku maailma põnevamaist tipptasemel filmidest. Lühifilmid lasevad lavastajatel katsetada kinokunsti piiridega ning me näitame teile filme, mis on mängulised, eksperimentaalsed, leidlikud ja mõtlemapanevad,” rääkis Sleepwalkersi programmijuht Laurence Boyce.

Film kui unenägu

18.–22. novembrini toimuva rahvusvahelise lühifilmide festivali Sleepwalkers filmid linastuvad esimest korda lisaks Balti filmi- ja meediakoolile Tallinna tehnikaülikoolis, Tallinna saksa gümnaasiumis, Valga gümnaasiumis, Viljandimaa gümnaasiumis ja Jõgevamaa gümnaasiumis. Filme saab vaadata tasuta, Sleepwalkersi festival toimub 15. korda.

Jõgevamaa gümnaasium avab kinouksed kell 18.00. Kõik filmisõbrad on oodatud.

Linastuvad filmid

i
1. Lothar, Š
veits 2014; 13 min
Iga kord, kui Lothar aevastab, plahvatab midagi. Seetõttu isoleerib ta ennast välismaailmast. Kui aga Lothari armastatud röster katki läheb, on ta dilemma ees. Terava huumorimeelega riukalik ja stiilne lühifilm.
2. A Short Film About Life (Üks lühike film elust),
Läti 2014,  2 min
Elu toimub just praegu.
3. Do I have to take Care of Everything?

(Kas ma pean kõik ise ära tegema?)
Soome 2011, 6 min
Kaootiline hommik lastega peres ja ema, kes veendunud, et kõige parem on asjad ise korda ajada. Film on 2014. aasta parima lühifilmi Oscari nominent.
4. Behind the Curtain (Eesriide taga),
Soome 2013, 7 min 
On 80ndad. Koolis toimub prooviesinemine. Noor Mikko on palju harjutanud, sest ta ei oska hästi laulda. Kuid publiku ees esinemine on raske. Ehk oleks lihtsam eesriide taha jääda? Mänguline film taaselustab mälestused kooliajast, klassi ees esinemise hirmust ja teiste heatahtlikkusest.
5. Animals (Loomad),
Hispaania 2013, 7 min
Halastamatute meeste juhitavas maailmas korraldab rühm loomi ülestõusu ja põgeneb.
6. Lila, Hispaania, 2014, 9 min
Lila on unistaja, kes ei suuda reaalsust nii mustvalgelt võtta, kui ta seda tajub, ja sellepärast kasutab ta oma fantaasiat ja oskusi, et seda paremaks muuta.
7. Blue Blue Sky (Sügavsinine taevas)
Sveitš, 2014, 9 min 
Maria lakkas enne suvevaheaega rääkimast. Ta poeb puhkajate ja basseinide eest kaugele peitu, omaenda maailma, kuhu keegi pea kunagi ei satu.
8. Legend of the Mighty Soap (Legend vägevast seebist), Eesti 2011, 24 min
Murjamitemaa elanikud elavad kannatusterohket elu, kuni saabub vägev seep, kes nad puhtaks peseb.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus