Pisisaares peeti liikumispidu

Peo projektijuhi Marge Tiku kinnitusel tuleb järgmisel aastal pidu kindlasti ning kavas on ka selle kõlapinda suurendada. “Võib-olla kutsume lisaks oma valla isetegevuslastele ka külalisesinejaid näiteks Kamarist, Lustiverest, Adaverest ja mujaltki ümbruskonnast ning miks mitte tulevikus kaugemaltki,” arvas projektijuht. Missugust nime pidu kandma hakkab, oleneb sellest, kes seal esinevad. Vastavalt sellele on tulemas kas laulupidu, laulu- ja tantsupidu või tantsupidu.

Esinemisvõimalus ja kohalik suursündmus

Eelkõige on omakandi peo eesmärgiks pakkuda esinemisvõimalusi taidlusringides osalejatele. Samas on mõlemad senised kohalikud suurpeod tõestanud, et väikesed külakoolid on võimelised suurteks ja ilusateks ettevõtmisteks, sest just laste ja noorte osa on pidudel määrav olnud.

Möödunud aasta Pisisaare I laulu- ja tantsupidu peeti Pajusi pargis, tänavu valiti peopaigaks aga Pisisaare staadion. Ilmselt jääb avar ja korras staadion peo pidamise kohaks ka tulevikus, sest seal tundus olevat nii publikul kui ka esinejatel igati mõnus.

Kui eelmisel aastal sammuti peorongkäigus Pisisaarest Pajusi parki, siis tänavu tehti enne peo algust rongkäiguga ring Pisisaare asulale peale. Rongkäigu ees sammusid vallavanem Heldur Lääne ja Pisisaare kooli kauaaegne õpetaja ning mitme tantsu- ja liikumisrühma juhendaja Elvi Bender. Mõlemal aastal on rongkäigus leidunud koht ka hobuveokile. Kohalik hobusekasvataja Tarmo Ilmjärv on lahkesti nõus olnud ka oma hobusega kohale tulema. Seekordses rongkäigus tegid hobusõidu kõige nooremad ? Pisisaare mudilased. Nende esinemine kutsus hiljem peokontserdil esile ka kõige suurema elevuse. Tantsud seadis ja õpetas selgeks Pisisaare kooli huvijuht Maia Lepiste, kes oli ühtlasi ka kogu liikumispeo üldjuht ja põhiline stsenaariumi koostaja. Tehniline pool jäi peamiselt Marge Tiku hooleks.

Elamuslik ja ladus kontsert

Et peokava peaprooviga hakati päeva ajal juba varakult pihta, võis publik nautida hiljem väga ladusalt kulgenud kontserti. Enne kontserdi algust aga süütasid pidulikult peotule Maia Lepiste, Elvi Bender ja Heldur Lääne.

Kuigi mitmed kutsutud külaliskollektiivid jäid samal päeval Kuremaal peetud memme-taadi peo tõttu Pisisaarele tulemata, oli nii esinejaid kui ka publikut parasjagu. Kõige enam tantsijaid ja võimlemiskavade esitajaid oli Pisisaare koolist. Osalesid veel Aidu Lasteaed-Algkooli lapsed Esta Väljaru juhendamisel, Pajusi rahvamaja segarahvatantsurühm Kaljaan ning Pisisaare line-tantsijad.

Et tänu Avatud Eesti Fondi Balti-Ameerika Partnerlusprogrammile esitatud projektile ning Pajusi vallavalitsusele oli õnnestunud saada peo korraldamiseks raha, läks pidu ka kenasti korda, sealjuures oli võimalik organiseerida peoliste veoks bussiringid ning tegelastel kõhud täis sööta.

Marge Tiku sõnul oli neid, kes peo organiseerimisele kaasa aitasid, kohapeal rohkesti. Kõige suurem tänu kuulub aga Pisisaare kooliperele suurtele ja väikestele.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus