Pisisaare raamatukogu kolis seitsmendat korda

Möödunud nädalal avas Pisisaare raamatukogu pidulikult oma uksed uues asukohas, Pisisaare spordihoones.


„Olen näinud raamatukogusid muus maailmas mitmesuguste naabritega ja väga erinevate asutuste juurde integreerituna,“ ütles avamisel Põltsamaa raamatukogu direktor Rutt Rimmel. „Koos kohvikutega, ujulaga, ooperimajaga. Ühiseid kogukonna-asutusi pole ainult Eestis, vaid ka mujal,“ lisas ta.
Vallavolikogu esimees Margus Möldri lisas: „Mul on väga hea meel, et siin on raamatukogu. Sellest võidavad kõik, nii kogukond kui ka raamatukogu töötajad. See annab majale särtsu juurde ja on innovaatiline.“
Põltsamaa vallavanem Andres Vään nentis, et Põltsamaa on üks kahest omavalitsusest, kus on rööbastel tramm ning kinkis raamatukogule kaks raamatut trammist. Põltsamaa valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Silja Peters andis üle valla kingituse raamatukogule – laadimisjaama, mille abil lugejad oma nutiseadmeid saavad laadida.
„1927 avas mänguselts Saturnus Pisisaare kooli juures raamatukogu,“ rääkis raamatukoguhoidja Sirje Nurka. Kooli juurest koliti Pajusi rahvamajja, sel ajal kultuurimajja. Sealgi tuli ühtedest ruumidest teise asuda. Hiljem jõudis raamatukogu olla veel Pajusi külanõukoguga ühes majas. „Pajusist Pisisaarde kolisin ma 1994. aastal, kortermaja kolmandale korrusele,“ meenutas Sirje Nurka. Aastal 2001 koliti jälle, seekord kortermaja esimese korruse korterisse. „Rahvas oli viimase asukohaga harjunud, neile seal meeldis. Pisisaares ei olnud koolil selliseid ruume, mida pakkuda nagu Aidus. Eraldi sissekäik ei olnud võimalik ja ratastooliga poleks ligi pääsenud,“ ütles raamatukoguhoidja.
Pajusi-Pisisaare raamatukogu lugejad, keda möödunud aasta seisuga oli 147, loevad meelsasti kriminulle, elulugusid ja reisikirju. „Populaarne on „Minu …“ sari, naistekad ja ajalugu. Lapsed loevad koolikirjandust ja ka muud,“ rääkis Sirje Nurka.
Igapäevaseid lugejaid, kes lehti lugemas käisid, oli 7–8 inimest.
„Kuidas siin, on veel vara öelda,“ arvas ta.
Raamatukogu on avatud tööpäevadel 9–17. Laupäeval ja pühapäeval suletud. Spordihoone on kauem lahti, nii et õhtuti saavad spordiharrastajad ja spordilaste vanemad lehti ja ajakirju lugeda küll, aga raamatu koju saab laenutada ikka töö ajal.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus