Pilte Lohusuust Kasepääni

 

Jõgeva linnaraamatukogus avatud fotonäitusel “Lohusuust Kasepääni” on vaadata mittetulundusühingu “Piltijad” liikmete fotod Peipsi-äärse rahva elulaadist, traditsioonidest ja ka sealsetest suurematest sündmustest.

Näitusele on välja pandud kolmkümmend üks fotot, mille autorid on Johannes Haav, Piret Kiisler, Ardi Kivimets, Raivo Tasso ja Väino Valdmann.

</p>

“Looduslikult ja kultuurilooliselt ainulaane Peipsi piirkond pakub fotograafiahuvilistele alati inpiratsiooni ning siinsetesse paikadesse tasub ikka ja jälle uuesti pildistama tulla.

Nii ongi MTÜ “Piltijad” liikmed nii üksi kui ühiselt tänavu korduvalt Lohusuus, Mustvees ja Kasepääl pildistamas käinud. Loominguliselt huvitavaid ja emotsionaalseid tabamusi saime nii siinsest igapäevaelust kui ka sündmustest. Nii näiteks pakkus ereda elamuse Ivo Linna esinemise pildistamine muusikafestivalil “Peipsi romantika”,” rääkis Johannes Haav. Tema sõnul muutub Peipsimaa iga aastaga järjest sündmusterikkamaks. “Külastajaid jätkub ja paistab, et nende arv suureneb iga aastaga,” tõdes ta.

“Näituse “Lohusuust Kasepääni” teoks saamiseks sai kirjutatud projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusse, kes ongi selle ettevõtmise rahastaja,” ütles Piltijate eestvedaja Johannes Haav.

Fotonäituse avamisel ütles tervitussõnu Jõgeva abilinnapea Raivo Meitus ja oma muljeid väljapanekust jagasid Jõgeva linnaraamatukogu töötajad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus