Pillimeeste pidu peetakse seekord Pala kultuurimajas

 

Raatvere küla seltsingu eestvedamisel peetakse täna õhtul Pala kultuurimajas VIII Pillimeeste pidu, kus osalevad rahvamuusikud erinevatest Eestimaa paikadest.

Traditsioonilise toimumiskoha  Ranna rahvamaja remondi tõttu saab Pillimeeste pidu tänavu teoks Pala kultuurimajas. Ootame esinema erineva põlvkonna rahvamuusikuid Jõgevamaalt, Tartumaalt, Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt  ja mujaltki.

Igaüks saab mängida ja laulda seda, mis endale kõige südamelähedasem,” ütles peakorraldaja  Eha Veskimets.

Pidu on ennekõike mõeldud selleks, et pillimehed-pillinaised omavahel kohtuksid, suhelda saaksid ning üksteisele ja publikule ilusaid ja mõnusaid muusikalisi elamusi pakuksid,” lisas ta.  Etteastete vahepalad sisustavad tantsu ja naljadega memmede kollektiiv Laiad Lehed” Ida-Virumaalt Kohtla-Nõmmelt.

Tavakohaselt saavad esinejad ja peole kaasa aitajad meene, kuhu graveeritud nimi ja peo toimumise aasta ning kuupäev.

Meie majja on toonud loomingulist sära väga mitme kultuurivaldkonna esindajad. Sel laupäeval kõlab hubase auraga paigas ja loodetavasti saalitäie publiku ees rahvamuusika ja rahvalik laul, mille sädet Eha Veskimets entusiasmi ja järjekindlusega jätkuvalt tugevana hoiab,” märkis Pala valla kultuurijuht Margit Soieva.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus