Pille Tutt oskab elule hoogu anda

Kolmekümnendat aastat taasiseseisva Eesti ühiskonnaelu põhisuunad seatakse riigikogus, valitsuses, omavalitsustes. Kohapealne heaolu ja edukäik sõltub suuresti sealsetest algatajatest, eestvedajatest. Initsiatiivi, pealehakkamist, tegutsemistahet ning oskust kogukonda ühendada on kõigil palju õppida Jõgevamaa sädeinimeselt Pille Tutilt.
Kodukandi elule hoo andmisest olen sageli temaga vestelnud. Mõneski paigas seisab rahvamaja praktiliselt tühjana või tegutseb seal vaid mõni huviring. Pille Tutt on koos oma abilistega toonud erksa hingamise väärikasse ja kauni väljanägemisega Sadala Külade Seltsi rahvamajja, kus käivad koos erinevate põlvkondade inimesed. Rahvamaja lähistel on kõlakoda, mida tasub positiivses mõttes kadestada iga paiga elanikel.
Olen pealtvaatajana ja televiisorist jälgijana nautinud erinevaid laulu- ja tantsupidusid. Jõgevamaa on nendel sündmustel alati esinduslikult esindatud, milles on vaieldamatult oluline roll selle maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutil.
Pille on teinud Jõgevamaa tuntuks ka täiskasvanuhariduse edendamise poolest. Erinevaid kursusi ja õppepäevi korraldatakse siin mitmetes paikades.
Selle nädala esmaspäeval oli Pille Tutil juubelisünnipäev. Palju õnne, helgeid mõtteid ja säravat toimetamist talle lähemasse ja kaugemasse tulevikku.

TOOMAS PAUR,
Elva vallavalitsuse liige, riigikogu liige aastatel 2016–2019

blog comments powered by Disqus