Pilistveres avatakse mälestuskivi Jõgevamaa represseeritutele

 

Mittetulundusühingu Jõgevamaa Represseeritud algatusel avatakse Viljandimaal paiknevas Pilistvere kivikangrus mälestuskivi tänase Jõgevamaa kunagistele elanikele, kes kaotasid elu või talusid kannatusi kommunismi- ja natsismiohvritena.

MTÜ Jõgevamaa Represseeritud juhatuse aseesimees Ants Aluoja rääkis Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul ühenduse ideest paigaldada Pilistvere memoriaalkompleksi mälestuskivi represseeritutele praeguselt Jõgevamaalt.

Kui Pilistvere kivikangur loodi, pandi sinna ajaloolistest Eesti maakondadest pärit represseeritutele pühendatud mälestuskivid. Nüüd on aga leitud, et sarnased kivid võiksid olla ka okupatsioonirežiimide tõttu elusid ja kodusid kaotanud inimeste mälestuseks Jõgevamaalt, Põlvamaalt ja Raplamaalt, maakondadest, mis moodustatud pärast teist maailmasõda,” ütles ta.

Mälestuskivi Jõgevamaa represseeritutele on plaanis avada 23. augustil Molotovi-Ribbentropi pakti allkirjastamise aastapäeval, mil tähistatakse ka kommunismi- ja natsismiohvrite päeva.

See kuupäev on Jõgevamaa represseeritutele mälestuskivi avamiseks igati sobilik, sest sündmus sobib hästi üldisse mälestustseremooniasse ning kindlasti koguneb sel päeval Pilistverre rohkesti inimesi,” rääkis Torma vallavanem Riina Kull.

Ants Aluoja rääkis ka MTÜ Jõgevamaa Represseeritud liikmete soovist olla ajaloo jäädvustamisel ja isamaaliste tõekspidamiste tugevdamisel koostööpartneriks omavalitsustele ning kohalikele Kaitseliidu, Noorkotkaste ja Kodutütarde ühendustele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus