Piksepini põllukrossil sai muda ja hüpekaid

Laupäeval Sadala lähedal Tähkvere külas peeti võistlust „Piksepini Põllukrossi ja AngraarEnduro Sadala Agro karikatele“. Rajale läks 158 motospordisõpra.

Võistluste juht Urmas Peegel nentis, et osalejate arv ületas loodetu pea kaks korda. „Tegime proovietapi, põhivõistlus toimub 24. oktoobril samas kohas,“ ütles ta. Siis algab Piksepini Karikas 2020-2021.

Esimest korda Jõgevamaale tulnud võistlus on muidu toimunud Lõuna-Eestis Missos ning karikavõistlus ise alustab 13. hooaega. Piksepini karikasarja näol on tegemist kestussõitude sarjaga, mis on suunatud harrastajatele, asjaarmastajatele, algajatele ja noortele maastikumootorratturitele. Nüüd aga saavad ka jõgevamaalased ja motospordihuvilised võistlustest osa.

Lisaks põllukrossile kulges AgraarEnduro rada metsade ja põldude vahelt hoonetesse ehk vanasse põllumajandushoonetesse. Seal võisid võistlejad valida kahe liini vahel. Oli kukkumisi, väsimust ja pealtvaatajale küllalt kaasaelamist. Võistlejatel tuli rajal olla kaks tundi.

Võistluste juhi sõnul oli osalejate huvi positiivne ning oktoobri lõpus saab võistlust veel uhkemalt vaadata. „Ehitame takistusi juurde, see, kuidas võistlejad takistusi ületavad, sõltub nende oskuste tasemest,“ rääkis Peegel.

Just selline sport hakkab Peegli sõnul noorematele lähemale tulema ning pealekasvu on näha. „Kohapealt tuli võistlema juba ainuüksi kolm noort. Küll aga nägin ma potentsiaali Markus Lehtjões, kes palju muljet avaldas,“ rääkis Urmas Peegel, et noorte pealetulek on vajalik ning pakub noortele kindlasti üksjagu võimalust end teostada. „Asukoht on ju suurepärane,“ kiitis Peegel.

„Sadala Agro panus ja abi olid suurepärased. Sain kasutada tehnikat, mida varem pole kasutada saanud. Ilma nendeta poleks seda võistlust toimunud,“ rõõmustas Peegel koostööpartnerite üle.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus