Pikleri kolmnurk ja tasakaalulaud on vaid mõned põnevad leiud Rume.ee veebipoest

 SISUTURUNDUS

Enne, kui selgitada, mis on pikleri kolmnurk ja tasakaalulaud, lühidalt sellest, kes need põnevad lastetarbed välja mõtles, mida Rume.ee veebipoest müügilt leiab.

Kes oli Pikler?

Emmi Pikler oli 20. sajandi esimesel poolel aktiivselt tegutsenud Ungari lastearst, kes kasvatades oma esimest last koos matemaatikust ja koolitajast abikaasaga, jõudis arusaamisele, et lapsele tuleb anda liikumisvabadust ja oodata kannatlikult lapse arenemist. Sel viisil toimub lapse areng kõige loomulikumal ja lapsele parimal viisil. Emma Pikler oli veendunud, et last tuleb stimuleerida liikuma ja mängima ning iga väiksemgi detail last ümbritsevas keskkonnas on oluline. Pikler kirjutas lapsevanematele raamatu, mida avaldati nii Ungaris kui ka teistes riikides. Lisaks andis ta imikute ja väikelaste kasvatuse teemadel loenguid.

Mis on Pikleri kolmnurk?

Pikleri kolmnurk on ronimiskolmnurk, mis on mõeldud imikutele alates kuuendast elukuust ja sobib kasutamiseks kuni laps on umbes viie aastane. Pikleri ronimiskolmnurk on lapse arengule kasulik seetõttu, et lapsel on võimalik tunnetada oma piire ja avastada uusi tegevusi ronimiskolmnurgaga sõltuvalt sellest kui vana ta on. Seega ei vaja ronimiskolmnurgad kohandamist, vaid lapsi ise leiab erinevaid viise selle kasutamiseks. Pikleri kolmnurk on imikule sobilik, sest ta saab selle all mängida. Veidi vanema lapse puhul on pikleri kolmnurk ideaalne selleks, et väikelaps saab end toetada, kui ta on alles õppinud seisma ja tunneb end veidi veel ebakindlalt. Suuremana on Rume veebipoes müügil olev pikleri kolmnurk juba põnev ronimiseks. Rume.ee veebipoes on pikleri kolmnurga mõõdud erinevad, sest müügil on mitut erinevat tüüpi ronimiskolmnurki. Võimalik on valida ronimiskolmnurk suuruse järgi või selle järgi, kas see on kokkupandav või mitte.

Mis on tasakaalulaud?

Rume.ee veebipoes on hetkel kahte erinevat liiki puidust tasakaalulaud. Tasakaalulaud lastele on välja töötatud selleks, et toetada lapse füüsilist arengut, suurendada koordinatsiooni ning harjutada ruumi taju. Tasakaalulaud on mitmeotstarbeline – seda saab kasutada nii kiikumiseks, tasakaalu hoidmiseks kui ka ronimiseks. Samuti saab laps seda kasutada ka liumäena, nukuvoodi või sillana. Laste fantaasia on piiritu! Tasakaalulaud on Rume e-poes vaid üks lapse arengut toetavatest mänguasjadest, mis sobitub suurepäraselt ka Montessori pedagoogikaga.

Mida võib veel leida Rume.ee veebipoest?

Rume.ee e-poest leiab lisaks eelpool nimetatutele veel palju põnevaid Montessori mänguasju, mis on lapse jaoks lihtsad ja turvalised ning laps saab ise leida neile kasutust oma fantaasiast lähtuvalt.

 

Lisaks on Rume.ee e-poes suures valikus Montessori mööbel, mis on multifunktsionaalne, toetab lapse arengut, on kvaliteetne ja vastupidav ning valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest. Montessori õpetusel põhinev montessori mööbel julgustab last ise õppima ja avastama uusi põnevust pakkuvaid asju. Montessori pedagoogika kohaselt tuleks lapse tuba teha selline, mis võimaldab lapsel iseseisvalt tegutseda (näiteks ise asju riiulisse panna ja sealt ära võtta, ise riideid valida jne) ja oma fantaasiat kasutada, kuid teisalt peab last ümbritsev keskkond olema turvaline. Eesmärgiks on toetada lapse iseseisvust, soodustada tema arengut loomulikus keskkonnas ja suurendada enesekindlust (laps tunneb, et saab ise paljude asjadega hakkama ilma, et emme või issi teda abistaksid).

 

Vaata kindlasti ka Lastetoasisustus.ee, kust leiab erinevaid nõuandeid ja soovitusi, kuid kui Pikleri kolmnurk või tasakaalulaud tundusid põnevad esemed, mida lapsele osta, siis on need saadaval Rume veebipoes aadressil www.rume.ee.

 

blog comments powered by Disqus