Pikenenud raudtee avatakse rongisõiduga

Kui veel hiljuti sai Avinurmes kitsarööpmelisel raudteel liikuva rongiga sõita 173,5 meetrit, siis nüüd hakkab see rong sõitma ca kilomeetri pikkusel lõigul. Teekonna teiseks peatumiskohaks on eelmisel aastal avatud vaksalihoone oma ajaloolisel kujul. MTÜ Avijõe Seltsi juhatuse liikme ja raudtee taastamise ühe eestvedaja Eve Straussi sõnul annavad kohalikud noored raudteega seotud rajatistele veel värvimisega viimast lihvi, aga kilomeetrine raudteelõik on kasutamiseks valmis.


Sellel nädalal peaks raudteele ka kasutusluba väljastatama, sest katsesõit on edukalt sooritatud. Juba eeloleva laupäeva pealelõunal avatakse raudtee pidulikult esimese ametliku rongisõiduga. Ennekõike on avamisele oodatud raudtee ehitajad, aga ka need, kes raudteelõigu ehitamisega seotud. Samuti oodatakse raudtee ja rongiliikluse teemast huvituvaid inimesi. Kohale on palutud ka kunagine vedurijuht, kes rongiga aastakümneid tagasi sõitis.

Tünnilaada päeval, 23. juunil väljub rong praeguse kava kohaselt reisile igal täistunnil. Edasi-tagasi sõidule kulub pool tundi. Muul ajal hakkab rong sõitma ettetellimisel. Eve Straussi sõnul sõltub edaspidine rongi liikumine inimeste huvist rongisõidu vastu.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus