Piiroja karikasarja seitsmes etapp peetakse laupäeval

Põltsamaa piirkonda on autospordi arengu toetuseks kerkinud autospordirajatist, rallikrossirada Piirojal, tunnustas spordiliit Jõud mullu kui aasta tegijat. Tiitli andmisel said määravaks Piirojal korraldatavad üleriigilised võistlused.


Lisaks meistrivõistluste etappide korraldamisele on Põltsamaa Tehnikaspordiklubi algatanud oma sarja ‒ Piiroja karikas, mida on peetud juba kuus aastat. Tänavune hooaeg lõpetatakse 20.augustil, kui toimub sarja viimane, 7. etapp.

2010. aasta talvest alguse saanud karikasari oli loodud eelkõige Põltsamaa piirkonnas tegelevatele autospordiharrastajatele. Tehnikaspordiklubi eesmärgiks oli luua külasprinte, kus iga naine või mees saaks võtta oma garaažist neljarattalise ning minna krossirajale kätt harjutama. Boonuseks jagati kiirematele karikaid ning auhindu. 2010.aasta esimestel etappidel koosnes nimekiri 40 võistlejast. Etapp etapilt ning aasta aastalt osalejate arv kasvas. 2016. aasta hooaja lõpuks on karikasari tuntud üle Eesti, Põltsamaa lähedal asuvale Piiroja rallikrossirajale tullakse sõitma isegi Saaremaalt.

Vanusepiirid puuduvad

Autospordi propageerimine just noorte seas on korraldajatele suurimaks motivatsiooniks. Piiroja karikasari on hea algusplatvorm, kust alustada oma autospordikarjääri. Sel hooajal on noorteklassis üksteisega mõõtu võtnud koguni 22 noort poissi ja tüdrukut. Noorimaks osalejaks on seni olnud märtsis alles 9aastaseks saanud Jaspar Vaher. Kuid eesmärk ei ole ainult noortele pühendatud. Igal võistluspäeva hommikul on Võrumaalt kohale tulnud 69aastane Mati Kuhi, kes katsub jõudu esiveoliste masinaklassis. Neliveoliste roolis olevatele sõitjatele on alati tugevat konkurentsi pakkunud Tartust pärit 56aastane Enn Sups.

2016. aasta hooajast on lisaks sprindiklassidele hoo sisse saanud ka rahvakrossi klassid – 2WD esivedu ja 2WD tagavedu. Tänaseks publikule põnevust pakkuvates rahvakrossiklassides on osalenud üle 40 võistleja. Sprindiautodest paljugi erinevad krossiklassi võistlusautod, mis peavad vastama rahvakrossi tehnilistele tingimustele ja omama turvapuuri.

Võistlustel oma eestvedajad

Alates 2010. aastast on Piiroja karikasarja eestvedajateks kaks perekonda, kelle esindajatest Merle Karuksist ja Kaido Sooleppast ning Merike ja Mati Kasest on saanud üks meeskond, kus igaüks teab oma ülesannet ning tegemisi. Sarja algusaastatest on meeskonna suurimaks eesmärgiks olnud autospordi propageerimine Põltsamaa piirkonnas. Karikasari kus käimasoleval hooajal kokku startinud 200 autosportlast, on tuntuks saanud üle Eesti. See teeb korraldajatele siirast rõõmu ning motiveerib neid seda võistluskaruselli edasi vedama.

KÄROLIN SOOLEPP

blog comments powered by Disqus