Piibumäe pood on alles tänu järjepidevusele

 

Mustvee – Kallaste maantee ääres Piibumäe poodi pidav Margus Kurs tunnistas, et nende kauplus on alles jäänud tänu järjepidevusele.

Kauplus on samas kohas aastast 1934 ja kauplemine jätkub siin praegugi.

Püsikliente on ümbruskonnas umbes 40, ülejäänud on läbisõitjad. Võrreldes aastaga 1993, mil Kursid Piibumäel kaupluse avasid, on paikkonnas umbes 40 inimest manalateele läinud, uusi elanikke aga juurde tulnud ei ole.

Paari tuhande kroonised ostud on minevik, ka möödasõitjad ostavad üsna tagasihoidlikult,” rääkis poeomanik. Koos isa Ennoga kauplust pidav Margus Kurs müüb praegu ise, sest lisatööjõudu palgata ei võimalda rasked ajad. Talv oli kauplusele päris hea, sest Peipsil oli jää ja lätlastest harrastuskalamehi liikus siin üsna sageli.

Algusaastad olid kauplusele soodsad, igal aastal lisandus käivet 20-30 protsenti, aasta 2002 jäi selle näitaja poolest ka laeks. Praegu tõusevad vaid hinnad, mahud on viimased aastad enam-vähem stabiilsed olnud.

Kui on hea ilm ja piirkonna puhkekeskused on rahvast täis, siis on seda tunda ka Piibumäe poes, sest rahvas liigub. Kui aga ilm on kehv, siis ka rahvas ei liigu, olgu majanduse seis milline tahes,” tõdes Margus Kurs.

Väikepoe elu teeb raskeks veel seegi, et kaup tuleb kallimalt kätte kui suurele ketipoele. Väikese koha pidamine ongi kallis. Vaadake või Statoili, kus liiter piima pea 19 krooni maksab. Kauplus on ööpäev läbi lahti ja mõeldud läbisõitvale seltskonnale. Suured ketipoed müüvad aga piimaliitri viie-kuue krooniga, neil on otsesidemed tootjatega,” rääkis Margus Kurs.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus