Peterburi teater mängib Mustvees „Silvat“

Eeloleval reedel mängib Sankt-Peterburi klassikalise opereti kammerteater Mustvee kultuurikeskuses Imre Kalmani operetti „Silva“.


Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul on neil juba kolmas aasta väga hea koostöö Venemaa staaridega.

„Mänedžer Mihhail Kartsev on toonud Mustveesse sellised vene superstaarid nagu Svjatoslav Jeshenko ja Sergei Drobotenko. Külas on käinud Sankt-Peterburi teatrid. „Silva“ on meie järjekordne koostööprojekt. Kui mänedzer tegi pakkumise, ei mõelnud ma hetkegi, sest Imre Kalman on üks minu lemmikheliloojaid,” rääkis Zalekešina.

Ta lisas, et Venemaa teatrite esinemine Mustvees on tänuväärne ka seetõttu, et Eestis tegutsevad vene teatrid mängivad praegu enamasti oma kodulavadel ja väljasõiduetendustel eriti ei käi. „Meie oma kakskeelses kultuurikeskkonnas aga tahame pakkuda parimat kultuurielamust mõlemale kogukonnale,” rõhutas kultuuritöötaja.

Laidi Zalekešina kinnitusel on Mustvee kultuurikeskusel suurepärane lava, heli- ja valgustehnika ja see võimaldab vastu võtta professionaalsete teatrite etendusi.

„Etendus on vene keeles ja eesti keelde ei tõlgita. Aga usun, et muusikas ei ole keelebarjääri ja „Silva” on ka filmina nii tuntud, et sobib vaatamiseks kõigile. Loodame väga, et ka eesti operetipublik selle suurepärase etenduse üles leiab,” lausus Mustvee kultuurikeskuse juht.

„Külalistel on aega tutvuda Mustveega, sest nad jõuavad kohale lõuna paiku. Mõned on meil käinud juba korduvalt. Ka Boni osatäitja on Mustvees käinud, etendusega „Armastus ja tuvid“. Nad on vaimustuses meie linnast, selle rohelusest ja vaikusest,“ rääkis Laidi Zalekešina. „Kuna detsember on tihe kuu, siis lükkasime uude aastasse vene superkoomiku Jefim Šifrini esinemise. Veebruaris on aga külla oodata vene tuntuimat naiskoomikut Jelena Vorobeid,” avaldas ta pisut tulevikuplaane.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus