Pesu vajab pesemist ka raskel ajal

 

Jõgeva Pesumajal on vaatamata keerulistele majandusoludele läinud hästi ja aja jooksul on kliente juurdegi saadud.

iii

Jõgeva pesumaja omanik ja juhataja Merle Sootla nõustub väitega, et sattus tegelema vajaliku teenusega ning täitis maakonnas seni täitmata olnud turuniši. Vaatamata praegusele keerulisele ajale, on firmajuht tuleviku suhtes optimistlik ja usub, et kui neil raskel ajal hästi on läinud, siis pole põhjust karta, et edaspidi pesu pesta ei tooda.

Kuigi põhiklientuur on tänaseks päevaks välja kujunenud, on ka uusi teenusesoovijaid lisandunud. Alles möödunud kuul tuli juurde üks uus asutus. Kliente lisandus ka seetõttu, et tänavu veebruaris lõpetas töö Põltsamaal tegutsenud pesumaja ja kõik  kliendid tulid Jõgevale üle.

Enamiku klientidest moodustavad Jõgevamaa asutused ja ettevõtted, kuid on ka kaugemalt tulijaid. Näiteks möödunud suvel kasutas Jõgeva pesumaja teenust üks Iisaku kandi firma. Oma maakonnast on kliente Jõgevalt, Põltsamaalt, Mustveest, Laiuselt. Eraisikutest kliendid on põhiliselt ikka Jõgeva linna või selle lähiümbruse elanikud, kaugemalt tullakse näiteks siis, kui mõni vaip pesemist vajab.

Raske hinnangut anda

Enamasti tuuakse pesta voodipesu, erakliendid toovad ka jopesid, patju, tekke.

Juhataja sõnul sai äriplaan tehtud asutuste ja ettevõtete teenindamiseks. Pesu toovad kliendid ise kohale aga võimalik on neile ka veoteenust osutada.

Puhastusteenust osutatakse ka kaugemal

Lisaks pesu pesemisele osutab Jõgeva pesumaja ka puhastusteenust. Lisaks tuleb puhastusteenust tellinud kliendile tarnida paberkäterätte, tualettpaberit, seepi ning muid pesemis- ja hügieenivahendeid.

Puhastusteenus osutamiseks läheb teenindaja pärast tööpäeva lõppu kliendi juurde kohale.

Tehakse põrandate masinpesu, aknapesu, ehitusjärgset koristust. Eripuhastustöödeks võetakse kõik vajalik ise kaasa. Seda tellitakse üheks korraks, samas kui hoolduskoristuseks  on sõlmitud pikaajalised lepingud.

Puhastusteenust osutatakse lisaks oma maakonna klientidele ka Tartus. “Puhastustööd on meil viimasel ajal küll vähemaks jäänud,” tõdes Sootla. Mõned kliendid on praegu ajutiselt teenusest loobunud, kuid juhataja usub, et majandusolude paranedes nendega koostöö jätkub. Jõgeva Pesumaja OÜ juhataja sõnul on firmajuhid mõistnud, et tellides hooldusteenuse selleks spetsiaalselt loodud firmalt, pole neil  endil tarvis muretseda selleks vajalike vahendite, töötaja palga ega puhkuseasenduse pärast. Praegu on pesumajas ametis neli töötajat, lisaks mõned ajutised abilised. Nende ülesandeks on pesu sortimine, triikimine, plekkide eemaldamine, pakkimine. Sootla sõnul on pesumajas tööl tublid inimesed, keda ta teadis juba enne firma loomist.

Pesumaja saab ruumi juurde

Juhataja sõnul sarnaneb pesumaja tegevus hooajalisuse mõttes natuke põllumajandusele. Praegu on neil vaiksem periood,  kõrghooaeg on aga suvel, mil külalismajades ja majutusasutustes rahvast palju. Tavapärasest rohkem tööd on pesumajal ka aasta alguses, pärast jõulu- ja aastalõpupidusid.  

Peale pesumasinate kuuluvad pesumaja vajalike vahendite nimistusse veel galander sirgpesu triikimiseks, plekieemalduslauad, auru-triikimismasin.

Kui masinaparki suurendada, siis võiks juhataja sõnul ka uusi kliente juurde tulla. Seetõttu kavatsetaksegi ruume laiendada ning pesumaja võimsust suurendada. Praegustes ruumides on senistegi pesukoguste juures kitsaks jäänud. Juba jaanuaris loodab Merle Sootla alustada lisaruumi renoveerimisega praeguste ruumide kõrval. Ehkki pesumaja kasutab rendipinda,  ei mõtle firmajuht päris oma ruumidele, sest see oleks liialt kulukas. Kas laiendamise tulemusena ka tööjõudu juurde vajatakse, ei osanud pesumaja juhataja esialgu veel lubada.

Jõgeva pesumaja

*Praegu on kasutusel 24, 11, 7 ja 5 kilogrammi mahutavad  pesumasinad

*Tavaliselt pestakse päevas 300 kilogrammi pesu

*Keskmiseks pesukoguseks on Jõgeva pesumajas umbes viis tonni kuus

*Kõrghooajal on ühes kuus pestava pesu kogused ulatunud kuni kaheksa tonnini

*Hooajal tuleb suuremate koguste pesemiseks ka nädalavahetustest lisaaega näpistada

*Pesumaja töölerakendamiseks vajalik investeering ulatus  600 000 kroonini

*Ettevõtte käivitamiseks sai pesumaja 160 000 krooni suuruse toetussumma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus