Perespordipäev Tabivere põhikoolis

Lastekaitsepäeva eel, 28. mail  korraldas Tabivere põhikool õpilaste peredele spordipäeva “10 000 sammu iga päev”.  Kool kirjutas aasta algul Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola perespordipäevade toetuste konkursile  “Liikumine teeb erksaks”  projektitaotluse ja üritus saigi rahastuse.

Perespordipäeva eesmärk oli innustada vanemaid koos lastega tegutsema, tehes seda eelkõige targalt liikudes. Päeva jooksul oli võimalik  tegutseda kümnes tegevuskeskuses: orienteerumine, tõukeratastega fotojaht, noolevise, täpsusvise miniodaga, nutiliikumine Endomondo rakendusega,  discgolf, pesapall, sõudeergomeeter, aeroobika, takistusrada. Iga pere sai valida, millistes tegevuskeskustes tahab osaleda. Päeva lõpus sai iga pere osalemise eest kingituseks lendava taldriku, millel kooli logo ja kiri “Liikumine teeb erksaks”. Kõigi osalenud perekondade vahel loositi välja auhindu, milleks olid spordivahendid: sulgpallikomplektid, pallid ja kaks aktiivsusmonitori.

Perespordipäeva märksõnadeks olid tervis, keskkonnahoid ja innovatsioon. Projekt on seotud kooli õppeaasta eesmärkidega, mille põhilisteks väärtusteks on sotsiaalsed väärtused.

Maikuu väärtuseks oli koolis vastutustundlikkus, mis tähendas vastutust  nii vanemate ja laste eest kui ka keskkonna ja tuleviku ning oma tervise eest.

Et spordipäeva üheks märksõnaks oli keskkonnahoid, ei kasutanud me ühekordseid nõusid, tühjad joogipudelid viime taarapunkti ja raha annetame projektile “Aitan lapsi”, et toetada vähekindlustatud laste teatri- või muuseumikülastusi.

Spordipäeval osales 54 perevõistkonda ja kokku oli võistlejaid 168. Päeva õnnestumisse panustas kogu kooli õpetajaskond. Loodame, et perespordipäev innustab kõiki õpilasi ja vanemaid valima koos tegutsemiseks meeldiva spordiala ning et iga päev liigutakse vähemalt 10 000 sammu.

PIRET SIIVELT, Tabivere põhikooli direktor

blog comments powered by Disqus