Perekeskuse mõttetalgutel unistati lihtsatest asjadest

 

Jõgeva perekeskuses peetud mõttetalgutel oli kõne all idee rajada linnas lauatennise mängimise kohti ning avada mõnes kenas paigas noortekohvik.

Perekeskuse eestvedajate Liina Stammi, Zhanna Tohti ja Mairi Hüüdma juhtimisel peetud mõttetalgutel arutati, kuidas tekitada laste ja lastevanemate senisest veelgi elavamat huvi selle ühenduse tegevuse vastu. Ühe võimalusena oli kõneaineks lauatennisekohtade väljaehitamine maakonnakeskuse väljakutele või haljasaladele.

“Idee kiitis heaks ka mõttetalgutel osalenud maavanem Viktor Svjatõšev, kelle arvates võiks üks sobiv paik olla kesklinna pargis tänavamale naabruses,” ütles Mairi Hüüdma.

Maavanem pakkus välja ka idee avada Jõgeval noortekohvik. Ta meenutas, et kui ta Jõgeva linnapeana töötas, tunnistasid õpilased vajadust sellise kohviku järele. “Sügisel kolib perekeskus uutesse ruumidesse Puiestee 25. Kui seal sisse elame, võib mõne aasta pärast hakata mõtlema ka noortekohviku avamisele,” märkis Hüüdma.

Mõttetalgutel osalenud Jõgeva linnapea Kalmer Lain kutsus perekeskuse liikmeid laste- ja noortesündmustel kaasa lööma.

Mairi Hüüdma sõnul tekkis ka mõte hakata arutama ja välja töötama Jõgeva kui perelinna visiooni ja korraldada selleks arutelu, milles osalevad pere- ja lastetemaatikaga tegelevad ametnikud, kolmanda sektori ning huvirühmade esindajad.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus