Peostaadionile on kerkimas hiigeltribüün

Jõgeva linna staadionil peetakse pühapäeval teist Eesti naiste tantsupidu. Praegu käivad staadionil ajutise tribüüni ehitustööd.


Tribüüni püstitab firma Kataja Event, kes tegi sama tööd ka viis aastat tagasi, kui Jõgeval peeti esimest naiste tantsupidu. Tänavuse peo tribüüni ehitamisega tehti algust möödunud reedel. Alustada tuli siiski lammutamisest: need tribüünid, mis Jõgeva staadionil püsivalt seisavad, tuli koost lahti võtta ja staadioni vastasküljele paigaldada, sest muidu oleksid need ajutisele tribüünile ette jäänud.

Firma Kataja Invent esindaja Raido Mihkelsoni sõnul on ajutisel tribüünil seekord 1745 istekohta ning rajatis pannakse kokku 10150 detailist.

“Osa detaile tuli meie Soome emafirma laost juurde tellida, sest kohapeal polnud nii suure rajatise jaoks piisavalt materjali,” sõnas Mihkelson.

Lisaks tribüünile paneb Kataja Event Piiri tänava koolimaja tagusele spordiväljakule, mis tantsupeo ajal simmaniõue nime kannab, püsti hiigeltelgi (20 x 75 m). Tribüüni ja telgi püstitamiseks vajalikku materjali tuuakse kohale ühtekokku viis haagisveoauto täit.

Kataja Eventi töötajaid on praegu Jõgeval kümne ringis ja vaatajatele tantsuväljakust suurepärast ülevaadet pakkuv tribüün saab valmis hiljemalt neljapäeval, aga võib-olla ka juba homme. Küsimusele, kas valmis tribüüni vastupidavust kuidagi testitakse ka, vastas Mihkelson, et selline võimalus puudub, ent seda pole tegelikult ka tarvis.

“Juhindume tribüüni ülesehitamisel soome inseneri tehnilistest joonistest, mis on koostatud tugevusarvutuste alusel, nii et pealtvaatajate turvalisusega me ei riski,” ütles Raido Mihkelson.

Tema sõnul võtab tribüüni mahavõtmine alati vähem aega kui selle ülesehitamine. Nii et Jõgeva staadion peaks tavapärase ilme tagasi saama umbes neli päeva pärast pidu.

“Kui praegu näeb jõgevalane seda, et naiste tantsupidu lähenemas on, tõepoolest ainult staadionil, siis varsti hakkab pidu tooni andma kogu linnapildis,” ütles naiste tantsupeo korraldusjuht Airi Rütter. “Neljapäevast on kõik tantsupeo kunstilise toimkonna liikmed püsivalt Jõgeval ning samal päeval saabuvad ka peol osalevad väliseestlaste rühmad ning külalised Leedust.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus