Peoplatsid ootavad jaanikulisi

Eile õhtul Paduvere talumuuseumi õuel toimunud jaaniõhtuga anti avalöök neli päeva kestvale jaanipidude maratonile. Paduveres esinenud Kõrsikutele lisaks on maakonna rahval võimalik tänavu nautida  Koit Toome, ansamblite  Apelsin ja Seelikukütid ning paljude teiste populaarsete muusikute etteasteid, kaasa lüüa rahvalikel jõukatsumistel ning meelde tuletada unustatud jaanipäevakombeid.

Tänastest jaanipidudest meelitavad ilmselt suurima publiku kokku Põltsamaal ja Torma vallas Vaiatus toimuvad peod. Põltsamaa lossihoovis on panustatud tuntud esinejatele:  lisaks Koit Toomele tulevad lavale ka Jüri Homenja ja Sulo. Vaiatu jaaniõhtu peaesinejaks on sel aastal oma neljakümnendat sünnipäeva tähistav ansambel Apelsin, südaööl pakub silmarõõmu ilutulestik.

Pühapäeval on kõige uhkema ettevõtmise plaani võtnud Saare vallas Kääpa külas asuv Kalevipoja Koda. Kell 13 algavas kavas pealkirjaga “Kääpa hõimupäev ja rahvuslik jaanituli” viiakse läbi seminar, toimub sugulasrahvaste ansamblite kontsert ning õhtune jaanituli, kus esinevad Põlvamaa lõõtspillimängijad, saab tutvuda vanade jaanipäevakommetega ning lüüa tantsu etnodiskol. Pühapäeval toimub jaanitrall ka Jõgeva linnas MTÜ Pommiauk õuel, kus toimuvad võistlused ja küpsetatakse siga. Tantsumuusikat mängib ansambel HIV Negatiivne.

Esmaspäeval pidutsetakse Laiuse seltsimaja pargis, kus jaanituli süüdatakse presidendi poolt maakondadesse saadetud võidutulest. Ka esmaspäevastele pidudele meelitatakse rahvast tuntud nimedega. Pajusis hullutavad rahvast Seelikukütid ning Palamusel Ervin Lillepea.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus