Pensionipäeval tuleb olla tähelepanelik

Nädalavahetus algab reedega, mis on seekord pensionipäev.


Sellistel päevadel on eakatel, kes paraku kuuluvad koroonaviirushaiguse riskirühma, tava ka kaugemalt linna tulla, et pangaautomaadist sularaha võtta ja kauplusi külastada. Nii võib tekkida pangaautomaatide juures spontaanseid kogunemisi, mis on ohu allikaks.
„Politsei on lubanud olukorda jälgida ja inimestele ohutumaks käitumiseks soovitusi jagada. Ka vallaametnikud hoiavad pangaautomaatidel silma peal. Oleme rääkinud kaupluste juhatajatega ning nende sõnul on müüjad saanud ülesande jälgida, et riiulite vahele jutlevaid ostuseltskondi ei tekiks,“ ütles Jõgeva vallavanem Aare Olgo. Kel võimalik, võiks oma käigu pangaautomaadi juurde ja poodi edasi lükata, et pensionipäeval linna liiga palju rahvast ei koguneks.
Jõgeva valla koolid on valmis tegema vähekindlustatud perede lastele toidupakke. Sooja toitu pakub vaid Palamuse gümnaasium. Teised selleks valmis pole, sest sooja toidu kohale viimisel on hügieeninõudeid keeruline täita.
Vallavanem on olnud kontaktis hooldekodude juhtidega. „Oleme saatnud juhised eriolukorras töö korraldamiseks ja jälgime olukorda. Hooldekodude juhid on ka ise oma töökorralduse hästi läbi mõelnud. Sotsiaalkeskuses Elukaar pannakse näiteks kliendid söögisaalis eraldi laudadesse istuma ning jälgitakse, et nad oleksid üksteisest vähemalt kahe meetri kaugusel. Linna kõndima hoolealuseid praegu ei lubata,“ ütles vallavanem.
Jõgeva volikogu esimees Margus Kask kinnitas, et otsitakse tehnilisi võimalusi, kuidas korraldada volikogu istungid elektrooniliselt. „Kuidas see täpselt toimuma hakkab, me veel ei tea, aga usun, et järgmine, aprilli lõppu kavandatud volikogu istung on juba virtuaalistung,“ ütles Kask. Vallavalitsuse iganädalased istungid juba on virtuaalsed: neid peetakse Skype’i vahendusel.
Põltsamaa vallavalitsus arutas esmaspäevasel istungil Põltsamaa muusikakooli õppetasu maksmist eriolukorra ajal. Vallavalitsus asus seisukohale, et olukorras, kus seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga on valitsus riigis välja kuulutanud eriolukorra ja huvikoolides ei toimu õppetöö tavapäraselt, on põhjendatud muusikakooli õppetasu vähendada.
Kuna koroonaviiruse leviku tõttu on lasteaedade täituvus väga väike, otsustas Põltsamaa vallavalitsus sulgeda 1. aprillist nelja lasteaia rühmad. Eriolukorra lõppemiseni suletakse lasteaiarühmad Esku-Kamari koolis, Pisisaare algkoolis, Lustivere põhikoolis ja lasteaias Mari. Vältimatut hoidu vajavatele lastele tagab omavalitsus hoiuvõimaluse avatuks jäävates valla lasteaedades.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus