Pensionäridel on Jõgeva kultuurikeskuses palju tegevust

Kõige aktiivsem osavõtt on ravivõimlemisest, mida juhendab Ene Vaiknemets. Võimlemas käib kuni 35 eakat inimest, peamiselt naised, kes tund aega korraga hoolega trenni teevad. Eakad ise on veendunud, et ravivõimlemine on nende tervisele väga kasulik. Eriti oluline on ravivõimlemine neile, kes põevad osteoporoosi või reumat. Ravivõimlemisest on eakad saanud osa võtta juba viimased kolm aastat, see on kujunenud omamoodi populaarseks suhtlemiskohaks. Kord kuus käiakse ravivõimlejatega Kuremaa ujulas vesivõimlemise treeningutel.

Jõgeva Sodiaretusinstituudis töötav Eve Somelar on enda peale võtnud eakate sõnakunstiringi juhendamise. Õpitakse estraadipalu ja väikeste etüüdide ettekandmist, loetakse luuletusi. Airi Rütteri sõnul on väga positiivne, et mitmed eakad suudavad hästi lugeda ka murdekeelset luulet.

Linna aukodanik Asta Paeveer õpetab aga eakatele kodulugu, sama ringi juhendab ka ajalooõpetaja ja samuti linna aukodaniku tiitli pälvinud Eino Veskis. Paeveere juhendamisel saavad ka pensionärid osaleda õpetajate- pensionäride kirjandusringis.

Kirikuõpetaja Valdo Reimann loeb aga eakatele inimestele usundilugu.

Jõgevahe Pere koosseisu kuulub memmede rühm, kes usinasti koos harjutamas käib. Mõned memmed on tantsinud juba alates 1989. aastast, kui asutati folklooriselts Jõgevahe Pere. Jõgevahe Pere memmede rühm, mida nimetatakse ka seenioride rühmaks, on osalenud Pensionäride Ühenduse tantsupidudel ja maakonna tantsupidudel, samuti osaleti tänavu ESTOl. Osa on võetud ka simmanitest ning osaletakse 4. detsembril Karl Toropi kogutud ja avaldatud tantsude võistutantsimisest. Lisaks Jõgevahe Pere memmede tantsurühmale tegutseb ka seltskonnatantsu ring neile, kes tahavad ennast lihtsalt vormis hoida. Seda ringi juhendab Marika Järvet.

Samuti tegutseb kultuurikeskuse ruumides mitu eakate laulurühma. Kõik, kes soovivad, saavad käia seltskonnalaulu ringis, aga parematest lauljatest on kokku pandud ka ansambel “Kuukressid”. Nemad käivad esinemas ja neid saadab Hillar Laane või ansambel Tempora Mores.

Koos Pensionäride Ühendusega viiakse eakatele läbi ka mitmeid õppepäevi ja pidusid. Nädalavahetusel oli kultuurikeskuses sügispidu, kus olid külalisteks Elva tantsurühm “Hõbemänd” ja lauluansambel.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus