Peipsi pealinn sai kino

Mustvee kultuurikeskusesse paigaldatud uus kinoaparatuur võimaldab vaadata filme kõige kaasaegsemates tingimustes. Avafilmiks uue tehnika kasutusele võtmisel on menuteos „Klassikokkutulek 3”.


Mustvee kultuurikeskuses hakati kino näitama 2011. aastal. „Ka toonane tehnika oli tasemel. Kõik areneb aga kiiresti ja nii vajasime kõige uuemate välismaa ja mõnede Eesti filmide näitamiseks tehnika viimast sõna,” rääkis Mustvee kultuurikeskuse juhtaja Laidi Zalekešina. Täna on võimalus selline, et film esilinastub suure lombi taga ja samal ajal ka Mustvee kinos.

„Mul oli austav võimalus kirjutada projekt kodulinna kaasaegse kinoapratuuri muretsemiseks. Rahataotlusele tuli positiivne otsus,” ütles Mustvee vallavalitsuse arendusspetsialist Aive Tamm.

Mustvee kultuurikeskuse tehnikajuhi Ringo Saare sõnul osteti firmast Sony Center Jõgevamaale parim kinoprojektor. Üliterav 4K pildikvaliteet ja maailma tipphelisüsteem Meyer Sound  surround 5.1. teevad Mustvee kinost maakonna parima. Mitmed pildi- ja heliefektid on nüüd kinokülastaja jaoks tunduvalt nauditavamad,” ütles ta.

Zalekešina sõnul on Mustvees kinokülastamine läbi aastate  populaarne olnud. Publikurohked on olnud Eesti filmid „Seenelkäik”, „Klassikokkutulek“ ja „Klassikokkutulek 2”, „Seltsimees laps” jne. Kui on hea ja uus vene film, siis tuleb ka venekeelne kinokülastaja hea meelega. Uue aparatuuri õnnistame sisse 22. jaanuaril filmiga „Klassikokkutulek 3”. Praegu on veel pileteid saada. Piduliku sündmuse puhul pakume publikule võimalust osta popcorni ja Coca-Colat, mis ühe kinokülastusega kaasas käib. Aga kinokohvikust ei puudu ka kohv ja konjak. Rõdul saab filmi nautida laudades, mis on kahjuks küll juba broneeritud. „Filmi esilinastusele on oodata „Klassikokkutuleku“ episoodides mänginud osatäitjaid,“ ütles Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus