Peipsi kalurid väikest kala ei himusta

OÜ Omdu Rand tegevjuhi Jüri Vooderi kinnitusel Peipsi kalurid alamõõdulist kala püüda ei himusta, sest niiviisi hävitaksid nad  tulevase püügivaru ja mõne aja pärast pole järvest enam midagi võtta.

Väikesest kohast ja ahvenast ei saa ka kvaliteetset fileed. “Kui väike kala ka mõrda läheb, siis laseme kalad mõrrast suurde kotti ning sealt lähevad liigutades väikesed läbi. 38sentimeetri pikkust  koha saab fileerida, seda võib püüda,“ lisas ta.

Keskkonnaministeerium tahab vähendada Peipsi järvest püüda lubatud koha alammõõtu, kuna eelkõige toidupuudusel on Peipsi koha mõõtmed vähenenud.

Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi väheneb Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest püütava koha alammõõt 46 sentimeetrilt 38 sentimeetrile. Kala mõõdetakse suletud suuga ninamiku tipust kuni sabauime lõpuni.

Omedu Ranna mehed püüavad praegu nelja paadiga ahvenat. Suvised saagid  on üsna kesised, ulatudes igal nõudmisel paadi kohta vaid poolesaja kiloni.

“Kui paneme mõrra vette, siis on ta valge, aga mõnda aega seistes läheb võrk mustaks ning kala ei lähe enam mõrda. Siis tuleb see uuesti välja võtta ja kuivatada.“

Ehitusbuumi ajal läks Omedu Rannast kaks paatkonda ehitajateks, nüüd on jälle neli paatkonda ametis. Omedu Rannal on Jõgevamaa kalandusfirmadest kõige stabiilsem kalurkond.

Paljud  firmad Peipsi ääres soovivad, et kalapüügi kvoodid oleksid igal firmal eraldi, siis saaksid kalurid püüda neile sobival ajal ning sobivate püünistega.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus