Peeti Maakilva rahvaliiga voor

Lisaks said sellel voorul paralleelselt osaleda nn bachiliiga võistlejad ehk üldvoorudes 43.-56. koha saavutanud. Kui üldvoorud peeti üle Eesti viies regioonis, siis rahvaliiga võistlejad kogunesid laupäeval samaaegselt kahte Eestimaa paika.

Küsimused, mis laupäeval nii Tabiveres kui Märjamaal  esitati, koostasid aastaid selle alaga tegelnud mehed Koit Nook, Andres Pulver, Indrek Salis, Tenno Sivadi ja Tõnu Talve.

Tabiveres viisid selle võistlusvooru läbi Andres Pulver ja Tõnu Talve. Küsimusi oli 50, igaüks 2 punkti väärt. Siin rahvaliiga arvestuses võistelnud kümnest võistkonnast sai kõige enam punkte (58) Valga. Järgnesid sama punktidearvuga Haljala/Vihula ja 53 punkti teeninud Kiviõli. Nagu kõikvõimalike teadmisi ja mälu proovile panevate võistluste puhul, on Maakilvalgi nii võistlejate kui pealtvaatajate jaoks lihtsamaid ja murelikult kukalt kratsima panevaid küsimusi. Ja mitmeid selliseid, kus õige vastuse mahakuulutamine mõttespordiga tegelejaile äratundva ja jahmunud ilme näole toob: ma ju ometi teadsin seda kunagi! Üks sellistest oli küsimus, mis tuletas meelde, et 1981. aasta Loomingus ilmunud Andrus Rõugu luuletus “Silmades taevas ja meri” tõi parteilise karistuse tollasele kirjastuse “Perioodika” peatoimetajale Kalle Kurele, luuletuse autor visati aga Kunstiinstituudist välja. Põhjus lihtne: luuletuse esiridadest sai kokku lugeda sinimustvalge.

Bachiliigas Tabiveres osalenud seitsmest võistkonnast tuli esimeseks Vara 46 punktiga. Teise koha sai Tabivere 45 ja kolmanda Ambla 43 punktiga. Ainsana tänavusel Maakilval Jõgeva maakonda esindanud Tabivere võistkonda kuulusid Toivo Punga, Rein Annuk, Viktor ja Kristjan Trink ja Ülo Nõlvak.

Viimati nimetatud liiga mälumänguritele on selleks hooajaks Maakilb läbi. Isegi juhul, kui kõnealuses voorus mõnest rahvaliiga võistkonnast rohkem punkte saadi, ei lähe see nn suures tabelis enam arvesse. Üldarvestuses kolm kõige enam punkte saanud rahvaliiga esindust saavad aga õiguse osaleda märtsis Türil peetavas superliigas ehk finaalis.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus