Peeti 37. Põltsamaa jõe mängud

Kuigi nende pika traditsiooniga spordivõistluste sära on mingil määral tuhmunud, olid äsja lõppenud mängudel osalenud üksmeelel, et neid tuleks jätkata.

Eelmisel laupäeval võisteldi kergejõustikus, võrk-, korv-, jalg- ja rahvastepallis, kanuusõidus, üle jõe ujumises, jalgrattakrossis, tennises, petangis, kurnis ja soome kurnis. Tippjuhid katsusid jõudu ja osavust mitmevõistluses.

Kõige rohkem oli kaasalööjaid Põltsamaa ja Võhma linnast, Kolga-Jaanist ja Adaverest.

Lastest olid tublimad Loora-Rael Seeter Adaverest, Uku Jürgenson Põltsamaalt, tüdrukutest Laura Oro, poistest Artam Kivisild.

Rahvastepallis ja jalgpallis olid osavaimad Põltsamaa linna tüdrukud ja poisid, korvpallis Kolga-Jaani valla poisid ja mehed, võrkpallis Põltsamaa nais- ja meesmängijad. Jalgrattakrossis oli  meestest kiireim Üllar Sõmera, veteranidest Veiko Soo. Kanuu said kõige paremini libisema kergejõustiklased Joonas Püvi ja Jakob Goroško, üle jõe ja tagasi ujus kõige kiiremini võistluspaar Jakob Goroško-Daaniel Mikk.

Tennises tuli naistest esimeseks  13-aastane Silvia Linnuste, meestest 17-aastane Martin Koho. Tippjuhtide võistlusel oli edukaim Jaan Aiaots. Teiseks tuli Toivo Tõnson ja kolmandaks Leo Arnek Kolga-Jaanist. Petangis võidutses Kolga-Jaani (Kaili ja Jüri Teras, Leo Arnek). Kurnis oli osavaim Villu Ojassalu, soome kurnis Jüri Pärna.

Mängude peakorraldaja oli Margus Metsma, peakohtunik Uno Valdmets ja peasekretär Külli Kalvist.  Tegutses 12 alade peakohtunikku.

VILLU OJASSALU

blog comments powered by Disqus