Pedja jõgi niideti Puurmanis puhtaks

Puurmani asula vahel sai Pedja jõgi üle hulga aja niidetud. Selleks tellis vald  SA Vooremaa Järved niiduki ning viie päeva jooksul tegi see imeline vee-elukas jões tõsist tööd. Nüüd avanevad nii lossi juurest kui ka tammilt jõele hoopis avaramad vaated.

Puurmani vallavanema Rauno Kuusi sõnul läks jõe puhastamine vallale maksma 60 000 krooni, toetust taotleti küll ka Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK), kuid rahanappuse tõttu projekt toetust ei saanud.

Jõgi oli väga kinni kasvanud, niitmisega alustamine oli väga oluline samm,” ütles Pedja jõe ääres paadilaenutust pidav ettevõtja Aare Käärsoo. Tema sõnul oli mõnest kohast varem ka paadiga üsna raske läbi sõita, sest aerud jäid pidevalt rohu sisse kinni.

„Jõge tuleks järjest niita vähemalt järgneval kahel-kolmel aastal, siis hakkab niitmine tulemusi andma. See plaan on meil olemas,” kinnitas vallavanem.

Tammi all on jõgi endiselt üsna kinni kasvanud. Viimased talved on olnud soojad, õiget jääminekut, mis jõest rohtu kaasa oleksid viinud, pole olnud.  

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus