Peapiiskop Urmas Viilma kuulutas Jõgeval jõulurahu kogu Eestile

Kolmandal advendil kuulutas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma Jõgeval välja jõulurahu kogu Eestile. Jõuluootuse tervitused andsid edasi president Kersti Kaljulaid, Jõgeva vallavolikogu esimees ja riigikogu liige Aivar Kokk ning Jõgeva vallavanem Tiit Lääne.


Jõulurahu sõnumis rääkis peapiiskop, et jumal on leplik. Nii sünnib jõululaps igal jõuluööl igasse perre, igasse kodusse.
„Nõnda tahab jumal olla meie kõigi, tavaliste inimeste näoga, sõltumata ükskõik millisest eristavast asjaolust. Sellega annab ta kogu inimkonnale sõnumi – iga inimene on jumalanäoline ja jumal on omakorda iga inimesega ühte nägu,“ ütles peapiiskop Viilma oma pöördumises.
Praegune jõuluaeg on teistmoodi, ent ka piirangute vahelt võib paista midagi head. „Koroonaviiruse üks positiivne õppetund on see, et oleme hakanud rohkem üksteisele silma vaatama. Inimese silmadest on võimalik lugeda välja palju: nii kurbust, aga ka rõõmu, armastust, aga ka vihkamist, hoolivust, vahel ka põlgust,“ lausus Viilma.
President Kersti Kaljulaid rääkis on pöördumises, et tänavune jõuluaeg on ülim andmine – olla koos olemata, anda võib-olla üle andmata. „Me ei näe ülehomsesse, nädala ega kahe nädala taha. Aga me kõik teame, et elu ongi selline nagu sebra. Musta triibu järel tuleb valge ja valge järel must. Valget triipu peab suutma nautida ja musta pidi liduda nii kiiresti kui võimalik,“ lausus president.
„Täna teame, et viiruse põhjustatud kriisi lõpp ei ole enam teadmatus kauguses. Teadlased on teinud oma töö ja toomas meile abi. Kiiremini kui kunagi inimkonna ajaloos oleme koos töötades suutnud teha midagi, mis päästab ja säästab,“ sõnas president. Ta lisas, et nii vähe on jäänud üheskoos pingutada selle nimel, et vanavanemad ja emad-isad saaksid kaitstud ning hoitud.
„Juba varsti jõuab ka meieni see lootus, et me ei pea enam hoidma üksteisest eemale ja kaugele,“ märkis president.
Jõulurahu tule süütasid peapiiskop Urmas Viilma ning president Kersti Kaljulaid. Kolmanda advendi küünla Jõgeva jõulupuul läitsid volikogu esimees Aivar Kokk ja vallavanem Tiit Lääne.
Üle-eestilist jõulurahu kuulutatakse Jõgeval välja 15. korda.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus