Peapiiskop Kornelius külastas Lohusuu õigeusu kirikut

Pühapäevasel jumalateenistusel teenis Lohusuus asuvas õigeusukirikus  vene õigeusu kiriku Tallinna ja kogu Eesti piiskopkonna peapiiskop Kornelius, kes tundis huvi ka pühakoja restaureerimise ja kohalike inimeste igapäevaelu vastu.

Jõhvis asuva projekteerimis- ja restaureerimisfirma OÜ Zoroaster juhatuse liige ja omanik Aivo Raud rääkis Korneliusele, et esimeses etapis paigaldati Lohusuu kirikule piirdeaed ja tänavu restaureeriti kellatorni, mis Teises maailmasõjas tugevasti kannatada sai. “Praegu on käsil piirdeaia teine osa. Raha restaureerimiseks eraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Peipsiveere programmist,” märkis ta.

“Ajaloomälestise taastamine on meie valla kultuuriväärtusi silmas pidades  väga oluline ettevõtmine,” ütles  Lohusuu  vallavanem Urmas Soosalu, kelle sõnul paikonna inimesed kirikust ja usutavadest tõsiselt lugu peavad.

Kornelius huvitus ka rannaäärsest elust ja kalandustegevusest, millest talle andis ülevaate Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing. Ta kinkis peapiiskopile fotograaf Johannes Haava koostatud seinakalendri “30 pühakoda”.

“Külaskäik Lohusuusse oli minu jaoks väga südamlik ja ma soovin Peipsi äärsele rahvale kõike head,” ütles Kornelius enne ärasõitu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus