Peaminister külastas Sõpruse parki

Ants Paju sõnul likvideeris vanematekoju Tartumaale Sinikülla teel olnud peaminister jõulupühise külaskäiguga vana võla: tal oli plaanis tulla Sõpruse parki nii graniitskulptuuri festivali lõpetamise kui ka olümpiamedalistide vastuvõtu ajal, aga temast mitteolenevatel põhjustel jäid need plaanid teostamata.

Koos peaministri ja Ants Pajuga tegid pargiringkäigu kaasa Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu ning Soome ja Poola skulptori kavandi teostajana graniitskulptuuri festivalil osalenud kiviraidur Madis Roio.

“Jutuajamisel peaministriga jõudsime järeldusele, et Sõpruse pargil on tugevad seosed mitme tänavuse aasta märgiga: siia ulatus miljoni puu istutamise aktsioon, 13. juunil, Europarlamendi valimiste päeval algas siin graniitskulptuuri festival, millest võtsid osa mitme värske ja mitme staa?ikama Euroliidu maa skulptorid, 20. augustil, taasiseseisvumispäeval lõpetati siin festival ja avati hulk tähendusrikkaid taieseid, 10. septembril võeti siin vastu Ateenas medali võitnud Eesti sportlasi jne. Juttu oli ka Põltsamaal esimest eestikeelset ajakirja välja andnud A. W. Hupeli ja P. E. Wilde mälestuse skulptuuris jäädvustamisest: seda mõtet on aastaid endas kandnud emeriitpraost Herbert Kuurme. Peaminister suhtus ideesse igati positiivselt,” ütles Ants Paju.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus