Peaminister kõneles mitme eluvaldkonna põletavatest teemadest

Teisipäeval Jõgeva kultuurikeskuses rahavaga kohtunud peaminister Jüri Ratas rääkis päevakajalistest teemadest sise- ja välispoliitikas ning vastas küsimustele.

Sissejuhatuseks andis peaminister ülevaate Eesti senisest tegevusest Euroopa Liidu eesistujariigina. Ta andis ka ülevaate viimasest välisvisiidist ja kohtumisest Poola peaministri Beata Szydłoga.

Esimese küsimuse esitas Ratasele jõgevlane Linda Luht, kelle sõnul põhjustavad paljudele eakatele inimestele muret igapäevaselt tarvitavate retseptiravimite kõrged hinnad. Valitsusjuht lubas probleemi tõstatada, kui toimub teemakohane arutelu üleriigilisel tasandil.

Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder palus kommentaari pärast Jõgeva arestimaja sulgemist tekkinud olukorrale, kus politseipatrull peab sageli kulutama tunde joobe tõttu enesekontrolli kaotanud inimeste või kinnipeetute Tartusse sõidutamiseks ja sealt tagasi toomiseks. Jüri Ratas märkis, et olukorra parandamisele tuleb kasuks turvalisuse ja korra üldine paranemine. Tema sõnul hakkab tuleval aastal tööle viiskümmend uut konstaablit, tugevdatakse politsei kiirreageerimisvõimet eriti Lõuna-Eestis ja Ida-Virumaal.

Spordiloolast ja ajakirjanikku Tiit Läänet huvitas Jüri Ratase, kui Eesti Korvpalliliidu eelmise presidendi, hinnang Sloveenia võidule Euroopa meistrivõistlustel korvpallis. Ratas ütles, et oli Istanbulis Sloveenia ja Serbia finaalmängule kaasa elamas koos Sloveenia peaministri Miro Cerariga. Sloveenia võitu põhjendas endine korvpallijuht selles riigis loodud, väga põhjalikult ja läbimõeldult üles ehitatud, spordisüsteemiga, mis soosib edu erinevatel aladel.

Mõttevahetust Jüri Ratasega modereeris Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus