Paunvere väljanäitus tuntud headuses

Laupäeval juba 21. korda toimunud Palamuse laat ehk Suur Paunvere Väljanäitus ja Laat tõi taas kümned tuhanded külastajad vaatama nunnukonkursil osalejaid, maitsma head kodumaist toitu ja saama osa laadamelust.

Paunvere väljanäitus tuli rahva ette taas oma tuntud headuses, seda kinnitasid kõik osalenud. Väärikas eas üritus on kasvanud välja lapsekingadest, saanud üle teismeliseaastatest ning jõudnud tublisse ja võimekasse noorusikka, kus on küll võimalik veel areneda ja kasvada, aga oma nišš ja külastajad on juba ammu leitud. Kuigi Jõgeva vallavanem Aare Olgo tõdes, et Paunvere laat on saavutanud oma lõpliku suuruse, võib siiski möönda, et ilmselt mahub juurde alati. Kas müüjaid, ostjaid või mõlemaid, näitab aeg.

Hea on taas veenduda, et eestlased on kodumaise toidu usku ning laatadele jagub palju külastajaid, uudistajaid ja ostjaid, kes ehk muidu teed Palamusele ja Jõgevamaale ei leiakski. Kui ka sügisjahedus ligi hiilib, tõmmatakse jopehõlmad koomale ja tullakse ikka  Paunvere väljanäitusele, sest sellelt traditsiooniliselt sündmuselt lihtsalt ei saa puududa.

Loodetavasti jagub korraldajatel ja müüjatel jõudu ka järgmistel aastatel laata edasi korraldada. Igal aastal purunevad külastajarekordid ja nunnunäitusele toodud erilised looduseannid tõestavad, et rahvas pole veel väsinud ning ind kaasmaalastele oma tehtut näidata püsib. „See on Eesti kõige ägedam laat!“ ütles äsja ka Jõgeva vallavolikogu liige Raivo Põldaru.

blog comments powered by Disqus