Pauli päevadel võidutsesid Kalle Peebo ja Hugo Päären

Jõgeva Kabeklubi korraldas kolmandat aastat järjest Pauli päevad, millega tähistatakse nimeka Eesti suurmeistri Paul Kerese sünniaastapäeva. Tänavu osalesid välk- ja kiirturniiril ka mitmed Tartu tippmängijad. Välkmales läks 14 maletaja konkurentsis kolmikvõit tartlastele: Kalle Peebo kogus võitjana 11,5 punkti, edestades koefitsiendiga sama palju punkte kogunud Boris Trohhelevi, Meelis Tätte oli üheksa punktiga kolmas. Jõgevamaa parimana ja üldarvestuses neljandana kogus Arnold Jakobi 8,5 punkti, järgnesid Jaanus Kure ja Andrus Okas 7,5 punktiga. Parima noormängija auhinna pälvis Ants Marten Prii, kes oli üldises pingereas seitsme punktiga kaheksas, talle järgnesid Simo Sirel ja Janus Pinka. Kiirmales oli tosina osavõtja seas parim värske EMSL Jõud meister Hugo Päären 10 punktiga, kes omavahelises partiis võitis samapalju punkte kogunud Kalle Peebo.

Ainsana Päärenit võitnud Arnold Jakobi oli 8 punktiga kolmas, järgnesid Jaanus Kure 7,5, parima noormängijana Ants Marten Prii 7 ja Mati Kure 6,5 punktiga.

Võisteldi ka kahevõistluses (male+kabe), kus nii males kui ka kokkuvõttes oli võidukas Põltsamaa veteran Paul Evard. Järgnesid Mati Kure ja Heldur Laumets. Kuidagi ei saa mööda minna veteranide Arnold Jakobi ja Paul Evardi mängutasemest, sest olid nad ju 62 aastat tagasi Põltsamaal ja Jõgeval toimunud Paul Kerese simultaanidel teismelistena ühed vähestest, kes suurmeistri vastu tulemuse said. Pauli päevade korraldamist toetas Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

JÕGEVA KABEKLUBI 

blog comments powered by Disqus