Parimaid õpilasi ja lõpetajaid tunnustati tänavu teisiti

Sel aastal tunnustati tublisid õpilasi ja edukalt olümpiaadidel osalenuid tavapärasest teistmoodi. Kui varem on õpilastele korraldatud maavanema ja omavalitsuste liidu esimehe vastuvõtt ning kätlemistseremoonia, siis sel korral sõidutati edukalt olümpiaadidel osalenud mai lõpus Tartusse Ahhaa keskusse ning parimad koolilõpetajad said kingiks ekskursiooni Alatskivi lossis.

Tänavu Jõgeva täiskasvanute keskkooli väga heade hinnetega lõpetav 25-aastane Roman Roosipuu tegeles õppimisega kahelapselise pere ja tööl käimise kõrvalt. Pärast põhikooli lõpetamist astus Roman Tallinna polütehnikumi ning seejärel tuli läbi teha ajateenistus. Keskharidust vajas Roman edasiõppimiseks. “Uuesti kooli minna ei olnud raske, pigem oli keeruline leida aega nii töö, pere kui ka kooli jaoks,” tunnistas ta.

Aega peab Roman juba sügisest taas väga hoolega  planeerima, sest kavatseb minna IT-kolledžisse programmeerimist õppima. “Erialane töökoht on mul juba olemas ning nüüd on mul tarvis vastava hariduse diplomit,” rääkis mees, kes teab, et programmeerijaametiga elab Eestis ära ning on võimalik ka peret ülal pidada.

Soov minna välismaale tööle

Sel aastal on kõige enam kuldmedaliga lõpetajaid Mustvee vene gümnaasiumis. Sellise tunnustuse pälvivad neli neidu ja üks noormees. Kuldmedalistid Darja Sljatskaja ja Anastasia Topkina tunnistasid, et pingutasid medali nimel juba 10. klassist peale. Darja rääkis, et tema lemmikaineteks olid keeled, keemia ja füüsika aga keerulised.

Anastasia meelest on parim aine matemaatika, kuid ülikoolis soovib ta õppima hakata hoopis soome-ugri filoloogiat. “Tahaksin töötada õpetajana välismaal,” tunnistas Anastasia. Darja edasiõppimisplaanid pole veel päris kindlad. “Tahaksin minna keeli õppima või meditsiini. Arstina sooviksin töötada välismaal, näiteks Soomes. Seal on rohkem võimalusi kui siin,” rääkis ta.  

Metsandusettevõtetes suhtutakse naistesse eelarvamusega

Tunnustuse teenis ka Luua metsanduskooli metsatööstuse eriala juba veebruaris lõpetanud Livika Piho. Neiu tunnistas, et läks Luuale õppima seetõttu, et lapsega kodus olles jäi lihtsalt palju aega üle. “Mul oli igav ja ma teadsin, et seal lähedal asub selline kool. Läksin kohale, ajasin stendilt näpuga järge ja valisin eriala, mida õppida tahtsin,” rääkis Livika.

Veel tunnistas Luua kooli lõpetanud neiu, et tütarlastel oli praktikakoha leidmisega sel erialal üsna raske. “Praktikakohta otsides öeldi telefonis naisehäält kuuldes “ei” küllalt kiiresti,” tunnistas ta, kuid ponnistustest hoolimata sai Livika ikkagi ka praktikal käidud ning töötab praegu erialasel ametikohal.

Livika kursusejuhataja Tõnu Reinsalu polnud tema kiitmisega kitsi. “Livika saab kindlasti tööga hakkama ning olen kindel, et ta saab hakkama iga asjaga, mille ta käsile on võtnud. Teda ei jäta kõrvalseisvad inimesed külmaks ning ka koolis aitas ta tihti kursusekaaslasi,” iseloomustas Livikat kursusejuhataja.

Tõnu Reinsalu oli Livikaga ühel nõul selles, et metsandustööstuse ettevõtted ei võta just eriti agaralt naisterahvaid tööle, kuid Reinsalu kinnitas, et sugu ikkagi ametit ei määra ja see, kes tööd oskab ja tahab, selle ka kindlasti saab. 

Parimad lõpetajad

Krista Kupits                 Jõgeva gümnaasium                   kuld

Aivo Guske                    Jõgeva gümnaasium                   kuld

Mikk Tutt                       Jõgeva gümnaasium                   hõbe

Kristi Kokka                  Jõgeva gümnaasium                  

Teele Soopalu                Jõgeva ühisgümnaasium 

Liivar Lepp                     Jõgeva ühisgümnaasium

Riin Teugijas                  Puurmani gümnaasium              hõbe

Keit Kill                         Põltsamaa ühisgümnaasium       hõbe

Joonas Püvi                   Põltsamaa ühisgümnaasium       hõbe

Saskia Alusalu               Põltsamaa ühisgümnaasium       hõbe

Grete Mai Rohtmets       Põltsamaa ühisgümnaasium      

Roman Roosipuu           Jõgeva täiskasvanute keskkool

Darja Petuhova               Mustvee vene gümnaasium         kuld

Anastasia Topkina         Mustvee vene gümnaasium         kuld

Darja Sljatskaja             Mustvee vene gümnaasium         kuld

Anton Žukovski              Mustvee vene gümnaasium         hõbe

Kadri-Liis Elblaus           Palamuse gümnaasium 

Lii Sander                      Palamuse gümnaasium

Thomas Soosaar            Mustvee gümnaasium                 hõbe

Livika Piho                     Luua metsanduskool

Aivi-Õnne Annimäe         Põltsamaa ametikool

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus