Parima naisniitja tiitli Võitis Kaily Moones

Tartus Eesti Rahva Muuseumi territooriumil pärimuspäeval toimunud niitmisvõistlustel võitis vikatiga niitmises naiste arvestuses esikoha Kaily Moones Jõgeva vallast Alavere külast.


Moones läks niitmisvõistlustele ja pärimuspäevale sooviga lasta vikatit parandada, sest sündmusel pakuti ka sellist teenust. Üllatuseks kutsuti ta aga võistlema.

„Eelvoorus tuli meil minutiga võimalikult palju heina niita. Naistele anti niitmiseks ühe ja meestele pooleteisemeetrine heinariba,” rääkis Kaily.

„Finaali sain kolmanda tulemusega. 10 x 10 meetrilisel platsil tuli mul kohati niita enda kõrgust heina. Palju aitasid kaasa fännide ergutused. Kui mind aga naistest võitjaks kuulutati, olid emotsioonid laes,” sõnas Kaily, kes sai auhinnaks väga kvaliteetse vikati.

Niitmisvõistluste ja pärimuspäeva korraldas Eestimaa Looduse Fond koos Eesti Rahva Muuseumi ja teiste koostööpartneritega.

„Väiksemad maa-alad sobivad hästi vikatiga niitmiseks. Võistlusel kuulsime, et selline niitmisviis on ka loodussõbralikum. Näiteks ohustab see vähem heinas viibivaid konnasid. Meile seletatigi, kuidas valida selline lõikekõrgus, mis konnade elu ei ohustaks,” rääkis Kaily Moones.

Jõgeva vallas Alavere külas elab Kaily Moones viieteistkümnendat aastat. Pärit on ta Palamuse kandist. Seal õppiski ta lapsepõlves vikatiga niitmise selgeks.

„Põhitööd, nagu ka niitmise sain selgeks lapsepõlves ja eks ma siis tasa ja salaja niitsin,” meenutas Eesti parim niitja Kaily.

Maaeluga seob Kaily Moonest ka Eesti Maaülikoolis omandatud kõrgharidus.

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus