Parim sportlane rannavõrkpallur Karl Jaani

Rannavõrkpallur Karl Jaani asus Rivo Vesiku kõrvale mängima möödunud aasta kevadel. Märtsis otsustasid Eesti rannavolle esipaari mängijad Kristjan Kais ja Rivo Vesik endale uued paarilised valida. Kais alustas koostööd noore võrkpalliässa Oliver Vennoga, Vesik valis enda kõrvale Põltsamaalt pärit ning klubivõrkpalli Valio Võru meeskonnas mängiva Karl Jaani, kellega juba talvel kokkumängu harjutati. Eksperdid kahtlesid, kas 33-aastase ja suure kogemustepagasiga Kristjan Kaisi ja noorukese ning äkilise Oliver Venno koostöö on ikka sobiv. Kaheldi ka Jaani ja Vesiku omavahelise koostöö sujumises. Siiski suutsid Karl Jaani ja Rivo Vesik toimivat tiimitööd üsna kiiresti tõestada. Karl Jaani selgitas, et on hea töötada koos kogenuma ja head mängutehnikat valdava Rivo Vesikuga.  

Aasta uustulnuk MK-etappidel

Nii mõnelgi möödunud aastal peetud tiitlivõistlusel näitas Jaani, et suudab ka kehvas mänguolukorras olla ülesannete kõrgusel. Karikavõistluste avaetappidel mängisid vastased just nimelt rasked pallingud “rohelise” Karl Jaani peale, kuid siiski suutis Põltsamaa mees enda kohta Eesti parimas vollemeeskonnas tõestada ning ka keerulised servid vastu võtta ja kolmanda puutega palli vastaste poolele oma võistkonna punktiks lüüa.

Esimese suurvõistluse pidasid Vesik-Jaani mai algul Hiinas, kus sealsel maailmakarikaetapil tuli leppida 17. kohaga. Mai lõpus osalesid Vesik-Jaani Poola MK-etapil, kus lõpetati üheksanda kohaga. Poolas tehtud tulemus jäigi rannavolle paarile möödunud aasta maailmakarikaetappide kõrgeimaks kohaks. Karl Jaani tunnistati möödunud hooajal ka MK-sarja aasta uustulnukaks. Jaani suutis ühe hooaja jooksul oma mänguga silma jääda kogu MK treeneritele ja ka korraldustiimile, kes otsustasid 25-aastasele eestlasele selle tiitli omistada. 

Püütakse kohta Londoni olümpiale

Eestis peetud võistlustel näitasid Jaani-Vesik koha kätte oma kodustele konkurentidele, Kristjan Kaisile ja Oliver Vennole. Algselt peeti võrkpalliringkondades kahest uuest vollepaarist edukamaks Kaisi ja Vennot, kuid juuli keskel näitasid Vesik ning Jaani, mis puust nad tehtud on, võites neid juunis Narva-Jõesuus peetud Meresuu karikavõistlustel. Juuli keskel peetud Eesti meistrivõistlustel said finaalis kokku samuti Kais-Venno ja Jaani-Vesik. Sel korral napsasid 2:0 võidu ja Eesti meistritiitli jällegi Rivo Vesik ja Karl Jaani.

Septembris osales Karl Jaani koos Rivo Vesikuga Venemaal karikavõistlustel, kus jõuti välja poolfinaali. Seal tuli siiski 2:0 alla jääda vene vollepaarile Birlov-Koškarjovile. Siiski pronksimängu keerasid eestlased enda kasuks, võites venelasi Belov-Dajanovit 2:0. Septembri keskpaigas asusid Eesti parimad vollepaarid Jaani-Vesik ning Kristjan ja  Kaarel Kais võitlusesse olümpiale pääsu eest. Esimeses ringis jäid mõlemad paarid alistamatuteks ning pääsesid edasi teise ringi, mis peetakse tänavu. Üks riik saab olümpiale välja panna kaks rannavõrkpalli meeskonda, Jaani-Vesik ning vennad Kaisid üritavad sel aastal ülesande ka täita.

2010. aasta saavutused:

  • Eesti meistrivõistluste kuldmedal

  • Rannavõrkpalli maailmakarikavõistluste aasta uustulnukas

  • Maailma karikavõistluste parim tulemus 9. koht

  • Venemaa rannavõrkpalli karikavõistluste III koht

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus