Parim noor õngitsemises on Siim Pärtelpoeg

Esikoha võitnud Laiuse poiss Siim Pärtelpoeg püüdis kahe tunniga 24 kala, mille kogukaal oli üle ühe kilogrammi. Eelmise aasta meister Keijo Siimer jäi seekord teiseks, tema kalakotis oli 2 kala vähem. Kolmanda koha sai seekord Siimu õde Triin Pärtelpoeg. Triin on ka esimene tüdruk, kes seni võistlustel osalenud. Kahe poisi kalakotid jäid päris tühjaks. Võistlustel püütud kaladest saanuks keeta korraldajatele, toetajatele ja osavõtjatele korraliku kalasupi ning kalu jäänuks veel ülegi.

Võistlusi aitasid seekordki läbi viia Eesti Kalasportlaste Liit ja klubi ?Harpoon”, peakohtunikuna tegutses kõigile harrastuskalastajatele ja ajakirja ?Kalastaja? lugejatele tuntud Endrik Tõnsberg.

Autasustamine ja võistluste lõpetamine toimus Saare saialille keskuse ürdiaias.

Meistrivõistluste peakorraldaja oli Jõgevamaa Metsaselts. Metsaseltsi aitasid Saare Vallavalitsus ja Saare Mõisa Arendajate Selts. Saare ja Palamuse Vallavalitsus pidasid  nii osavõtjaid kui korraldajaid meeles oma  sümbolitega kaunistatud suveniiridega. Ürituse läbiviimist toetas kalanduse projektina Keskkonnainvesteeringute Keskuse Jõgeva maakondlik programm. Koolinoorte õngitsemisvõistlus on kujunenud perekondlikuks looduses olemise ürituseks ja Saare järv ning mõis on selleks mitmekülgseid võimalusi pakkuv. Korraldajate poolt tänusõnad kõigile võistlustel osalenud laste vanematele, kes on lapsed selle loodusega seotud harrastuse juurde toonud.

Ene Ilves,
Põllumajandusministeeriumi
kalamajandusosakonna peaspetsialist

blog comments powered by Disqus