Pargikabe võit läks sünnipäevalapsele

Laupäeval peeti Jõgeva 81. sünnipäeva puhul maha järjekordne pargikabe turniir, mis seekord toimus 10. korda.


„Viimased viis-kuus aastat ei mäleta, et sellist vihma oleks tulnud, aga arvan, et saame kenasti hakkama,“ rääkis Jõgeva Kabeklubi juhatuse esimees Ülar Poom.

Juubelihõngulist turniiri väisas ka Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. „Kabe seis Eestis on tegelikult väga hea. Meil on palju noori, ka Jõgevalt on päris palju tugevaid noori. Käiakse mängimas Euroopa meistrivõistlustel ja maailmameistrivõistlustel. Oleme saanud medaleid ning ka Jõgeva noored kabetajad on medaleid võitnud nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlustelt. Kabe on populaarne ja muutub järjest populaarsemaks, eriti noorte hulgas,“ kiitis Tulva.

Peamise põhjusena tõi ta välja, et kabe reeglid on lihtsad ning mängima saab õppida juba varakult. „See on selline spordiala, mida saab teha kogu elu. Ka täna on turniiril mängijaid, kes on üle 80 aasta vanad ja neid, kes on alla 10 aasta vanad,“ rääkis Tulva.

Lisaks märkis ta, et Jõgeva on Eesti kabepildil erilisel kohal. „Selliseid kabekeskusi ei ole Eestis kahjuks väga palju. Ma usun, et ma ei liialda, kui ütlen, et väljastpoolt Tallinna on Jõgeva kõige aktiivsem kabekeskus Eestis,“ avaldas Kabeliidu president kiitust.

Üks olulisemaid üritusi peetakse maha augustis, mil Kuremaal toimub järjekordne maailmakarikaetapp. „Paljud tugevad maailmatasemel mängijad tulevad Jõgevale,“ märkis Poom.

Kokku osales pargikabes 12 mängijat, sealhulgas ka Kabeliidu president, kes pälvis 9. koha. Võiduga läks koju Arno Uutma, kes tähistas samal päeval ka sünnipäeva.

KERTTU-KADI VANAMB

 

Jõgeva pargikabe paremusjärjestus

  1. 1. Arno Uutma
  2. 2. Orme Kaul

3.-4. Solik Gersht 

3.-4. Algo Laidvee

5.-8. Andrej Napreenkov

5.-8. Maldon Haljas

5.-8. Uno Plakk

5.-8. Genadi Varavin

  1. Tarmo Tulva

10.-11. Keir-Christian Sugul

10.-11. Artur Ööbik

  1. Nona Nano
blog comments powered by Disqus