Pargijooksudele tõmmati joon alla

Teisipäeval joosti Jõgeval Piiri pargis pargijooksu selle hooaja viimane. Kevadise kolme ja sügisese kolme etapi seast vähemalt neljal osalenute tulemuste järgi pandi paika üldine paremusjärjestus.


Võistluste peakorraldaja Aimur Sääritsa sõnul vaatab ta kõige tähelepanelikumalt P5 vanuseklassi võistleja Rasmus Randoja tulemusi, kes näitas tänavu kiireimaid aegu.

Pargijooksusid korraldatakse Jõgeval juba 1990ndate algusest. Aastast 1996 teeb seda Aimur Säärits, kes ei raatsinud head võistlust lasta raisku minna, kui eelmine korraldaja lõpetas ja Jõgevalt ära kolis.

Eelmise aasta katsetus korraldada etappe ka valla teistes asulates ei õigustanud end ja tänavusest jätkus jooks ikkagi ainult Jõgeva parkides.

Rauno Lehtla osaühingust Juta & Kaido, kes kuulub ka jooksu toetajate hulka, peab ettevõtmist väga vajalikuks. „See on kõige parem lasteüritus üldse, mis Jõgeva vallas toimub. Siin on igal etapil ligi 150 osavõtjat. Mis saab paremat olla kui oma kodu juurest spordipisik külge saada. Siin jooksevad pered põlvkondade kaupa. Näiteks Heino Põldoja, tema tütar ja väimees on käinud jooksmas, tema lapselapsed jooksevad siin, ja ta ise muidugi ka. Järjepidevust on näha. Osavõtjate arv on stabiilne kui mõelda, et siis kui alustati, oli rahvaarv linnas kõvasti suurem. Seega on jooks nüüd kindlasti populaarsem. Jätkuks korraldajatel ainult jaksu,“ soovis Lehtla.

„Jooksen sellepärast, et tahan, see tundub äge. Trennis käin ka, mängin saalihokit,“ ütles oma vanuseklassi võitja Marek Rosin. „Siin võiks veel rohkem jooksjaid olla, oleks põnevam,“ ütles Marek, kes konkurente ei karda.

Kokku osales etappidel 270 jooksusõpra, stardikordasid tuli 789. Üldarvestusse vajaminevad neli etappi said kirja 100 jooksjat, neist kõikidel etappidel osales 57 jooksjat.

Pargijooksu kohtunikud olid Rainer Võsaste, Viktor Nõmm, Piret Koll ja Ave Säärits. Rajameistrid Aimur Säärits ja Kerta Viira, korraldajad Ave ja Aimur Säärits.

Pargijooksu toetajad: Jõgeva Vald, JSL Kalju, OÜ Ruudumuster, OÜ Särka Sport, Jõgeva Ramm, OÜ Juta & Kaido, Jõgeva Spordikeskus Virtus, Kauplus Leiuministeerium, Auto-Samiru OÜ, Maie Puusepp.

Vanuseklasside võitjad:

P1 Markus Mägi, T1 Kirke Lehtla, P2 Ruudi Reinumägi, T2 Roosi Säälik, P3 Ranek Aas, T3 Kärol Tamson, P4 Marek Rosin, T4   Karolina Alt, P5 Rasmus Randoja, T5 Elis Rõõmussaar, T6 Birgit Pihlak, P6 Oskar Säärits, P7 Mattias Säärits, T7  Kärtyn Kaljusalu, N8 Liisbeth Kallis, N9 Kaily Moones, M10 Kaido Saar, N10 Kai Saar

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus