PARGIJOOKSUD ON LÄBI, ELAGU PARGIJOOKSUD!

Tõdemus on, et need, kes jooksma tulevad, teevad seda enamasti rõõmu, lusti ja kokkusaamise pärast. Tahetakse ennast proovile panna. Paljudel käib võistlus vaid iseendaga, oma eelmisel jooksuetapil saavutatud tulemusega. Soovitakse lihtsalt oma arengut näha. Nii mõnigi tuleb võistlema soovist võita vaid naabripoiss, naabritüdruk, klassivend või klassiõde. On ka neid, kes võistlevad perekonniti ? lapsevanem koos lastega. Leian, et see on kõige elutervem nähe pargijooksude etappidel ja edaspidine, järgnevate aastate töö tuleb suures osas eelkõige suunata lapsevanemate kaasamisele ning sportimisega kaasneva valehäbi kaotamisele.

Positiivset fooni on võistlussarjale loonud jooksmise ja sangpommi tõstmise vanameister Heino Põldoja ning perekonnad Emajõe, Koll ja Vaher. Just nemad on osalenud enam-vähem kõikidel jooksuetappidel koos perekonnaga. Nii antakse lastele eeskuju ja propageeritakse sportlikke eluviise. Sportlikku ja positiivset ellusuhtumist propageerivad ka spordiõpetajad ning jooksusarjade korraldajad ? kohtunikud Rainer Võsaste ja Viktor Nõmm.

Räägitakse spordi populaarsuse tõusust ja loodan sügaval oma sisemuses, et ükskord see ka niimoodi on; et pargijooksude sari saab olema nii populaarne, et Piiri park jääb jooksusõpradele kitsaks. Tänavused numbrid räägivad aga järgmist.

Jooksusarjade startides osales 606 jooksusõpra

Jooksuetappidel osales 244 jooksjat

Kõige enam oli ühel jooksuetapil 126 jooksjat

Üldarvestuses vajalikud 4 jooksuetappi sai kirja 67 jooksjat

Kõigil kuuel jooksuetapil osales 20 jooksjat

Sellel aastal toimusid jooksud kümnes vanusegrupis ja etapid toimusid mais ja septembris kokku kuus korda. Osalejaid oli kõige rohkem Jõgeva linnast ja vallast, aga võistlejaid kogunes ka naabermaakondadest.

Esimeses vanusegrupis (kuni 6-aastased) olid 200 meetri jooksus võidukad Sander Õunapuu Jõgevalt ja Annabel Kallis Vägari külast. Kui Sander Õunapuu üldvõidus ei tekkinud kahtlust, siis tüdrukutest said kolm võitu nii Annabel Kallis kui ka Marii-Anett Lillemägi.

Teises vanusegrupis (kuni 8-aastased) joosti juba 500- meetrine ring ning siin sai kolme etapivõiduga esimese koha Siimusti poiss Andero Kallo. Võidurõõmu said etappidel maitsta ka Risto Stukert ja Kevin Liblik. Tüdrukutest saavutas kindla võidu Mirjam Võsaste Jõgevalt. Konkurentsi lisasid siin Brit Truuts ja Liisbeth Kallis.

Kolmas vanusegrupp (kuni 10-aastased) oli kõige konkurentsitihedam. Poiste hulgas paistis silma Sten Lillemägi Jõgevalt. Steni suurimaks üldvõidu ohustajaks oli Ilmar Lõhmus. Tüdrukutest oli neljal korral nobedaim Reena Koll Jõgevalt. Võidurõõmu sai selles vanusegrupis maitsta ka Kaari Perm.

Neljandas vanusegrupis (kuni 12-aastased) oli poistest peajagu üle Jõgeva noormees Karli Kütt, kes võitis kuuest neli jooksuetappi. Jooksuvõitja mõnu said selles vanusegrupis tunda ka Mairo Tikerberi ja Sander Nõmm. Neidudest võitis Riin Emajõe Põltsamaalt ning tema lähemateks konkurentideks olid Kadri Allas, Cairit Eit ja Silja Goro?ko.

Viiendas vanusegrupis (kuni 14-aastased) tuli võistlejatel juba läbida 1000 meetrit ja noormeestest tegi seda kõige kiiremini Risto Võsaste Jõgevalt ning neidudest oli kõige väledama jalaga Liis Emajõe Põltsamaalt. Nii Risto kui ka Liis olid oma vastastest mäekõrguselt üle.

Kuuendas vanusegrupis (kuni 16-aastased) ei saanud noormeestest keegi nelja jooksuetappi kirja ja seega jäi selles vanusegrupis üldvõit välja andmata. Jooksuetappide üldvõidule oli kõige lähemal Kaspar Kukk. Eno Vahtra sai kaks etapivõitu. Neidudest konkureeris Greete Vaher Annikverest Kristi Männiga ja oli oma vastasest sellel aastal üle.

Vanemates vanusegruppides tulid jooksude üldvõitjateks Kadi Kukk Jõgevalt, Viljo Emajõe Põltsamaalt, Kairi Kiipus ja Heino Põldoja Jõgevalt. Neist Kadi Kukk osales kõikidel jooksuetappidel ja võitis ka kõik jooksud.

Loodan kõiki jooksusõpru kohata ka järgnevatel aastatel Piiri pargis nii võistlemas kui ka niisama harjutamas.

Pargijooksude täpne protokoll asub interneti koduleheküljel www.hot.ee/pargijooks

AIMUR SÄÄRITS,
jooksusarja korraldaja ja kaasasörkija

blog comments powered by Disqus