Pargi tänava rekonstrueeritud lõik on valmis

Jõgeval lõppes Pargi tänava rekonstrueerimise esimene etapp. Kolmapäeval vaatasid tellija, peatöövõtja ja omanikujärelevalve tegija esindajad rekonstrueeritud teelõigu üle ning avaldasid valmisolekut digiallkirjastada objekti vastuvõtu- ja kasutusele võtmise akt.
Pargi tänava 534 meetri pikkune rekonstrueeritud lõik valmis Jõgeva vallavalitsuse tellimusel. Peatöövõtjaks oli KV Infra OÜ, omanikujärelevalvet tegi Insten Projekt OÜ. Rekonstrueerimisprojekt valmis Keskkonnaprojekt OÜ-s.

Objekti lepinguline maksumus oli koos käibemaksuga 404 083,20 eurot. Töid alustati märtsi lõpus ja lõpetati möödunud nädalal. Teelõigu vastuvõtuakti sai kirja ka paar väiksemat tööd, mis veel tegemist vajavad. Need peavad valmis olema 1. septembriks, aga loodetavasti saavad varem. Rekonstrueeritud teelõigul on kolmeaastane garantii.
Jõgeva abivallavanem Terje Rudissaar tunnustas tee-ehitajat hea töö eest. „Uus tänavalõik on kena. Varem oli siin ju auk augus kinni,“ sõnas ta. Vallavalitsuse hankespetsialist Janis Käär lisas, et töö tehti ära kiiresti ja üldse mitte kallilt.
KV Infra juhatuse liige Veikko Viks tõdes, et lepingu järgi oli ehitajal aega objekti lõpetada oktoobrikuuni, ent tegelikult loodeti tänavalõik juba jaanipäevaks valmis saada. Tööde suur maht seda siiski ei võimaldanud. Teelt tuli kõigepealt meeter pinnast maha koorida ja rajada uued kandvad kihid. Tee alla paigaldati kommunikatsioone, nagu vee- ja sademeveetorustik, elektrikaabel (õhuliine sel tänavalõigul enam pole) jne. Rajati ka uus tänavavalgustus ning kõnniteed. Pargi ja Suure tn ristmikust turuni kulgeb kõnnitee ühel tänavapoolel, turust raudtee suunas mõlemal poolel. Turu juurde ehitati välja parkimistaskud. Tõstmist vajasid sadakond kaevukaant ja maakraani kaitset.
„Kõike projektis ette nähtut ei jõua üles lugedagi, ent samas tehti ära ka mõned selliseid asjad, mida projekt ette ei näinud, aga mida oli väga vaja,“ ütles omanikujärelevalvet teinud Oleg Lužetski Insten Projekt OÜ-st. Veikko Viks omakorda kiitis vallavalitsust ja järelevalvajat hea koostöö eest ehitajaga.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus