Paremad olümpiaadidel osalejad said väärilise tunnustuse

 

Üleeile peeti Jõgeva Kultuurikeskuses tänuüritus neile õpilastele, kes olid aasta jooksul saavutanud esikoha mõnel aineolümpiaadil. Tänati ka tublide õppurite juhendajaid.

Tänavu olid 59 Jõgevamaa koolide õpilast mõnel aineolümpiaadil esikohale jõudnud. Tublimad neist olid edukalt osalenud isegi mitmel olümpiaadil. Jõgeva Ühisgümnaasiumi 7. klassi neiu Triinu Hordo jõudis esikolmikusse neljal aineolümpiaadil, neist esikoha saavutas ta matemaatikas. Neljal olümpiaadil osales edukalt ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 11. klassi noormees Toivo Alp, kes saavutas esikohad bioloogias ja füüsikas. Oskar Lutsu nimelise Palamuse Gümnaasiumi poiss Kaspar Koolmeister  saavutas esikohad keemia-, füüsika- ja geograafiaolümpiaadil.

Stabiilselt esireas

Jõgeva Gümnaasiumi abiturient Joonas Jäme sai sarnaselt Triinu Hordole ja Toomas Alpile neljalt olümpiaadilt koha esimese kolme seas. Esikohad tulid noormehele matemaatikas ja keemias. Ajaloos ja füüsikas sai Joonas kolmanda koha. Aineolümpiaadidel on lõpuklassi poiss osalenud juba mitmeid aastaid ning ka tulemused on olnud stabiilselt esikolmiku väärilised.

Enda sõnul ta väga palju oma vaba aega olümpiaadideks valmistumisele ei kuluta. Samas ei lähe ta ka n-ö mütsiga lööma. “Ajaloo jaoks on tavaliselt tarvis kõige rohkem materjali lugeda,” tõdes noormees, lisades, et füüsikaolümpiaad on tema jaoks aasta-aastalt lihtsamaks muutunud.

Tänavu võisteldi ka nende ainete tundmisel, mille  olümpiaade  korraldatakse üle aasta: ajaloos, muusikas ja tööõpetuses. Muusikaõpetuses saavutasid esikoha Maret Oja juhendatud Jõgeva Gümnaasiumi õpilane Mai Simson, kes sai vabariiklikul võistlusel hõbediplomi, ning Tabivere Gümnaasiumi õpilane Artur Aunap, kes pälvis Tallinnas pronksdiplomi. 

Muusikaolümpiaad pole tilu-lilu

Arturi juhendaja Triin Saariste selgitas, et muusikaolümpiaad pole mingi naljaasi. “Mõned võivad arvata, et mis see muusikaõpetuse olümpiaadil osalemine siis ära ei ole, et mingi tilu-lilu,” rääkis Saariste, kummutades selle müüdi. Nimelt koosneb muusikaolümpiaad mitmest osast, kuhu kuulub essee kirjutamine, noodi tundmine, muusikalised ettekanded, muusikaajaloo teadmiste kontroll ning ka omaloomingu ettekandmine. Olümpiaadiks valmistusid õpetaja Saariste ja õpilane Artur päris pikalt. Aega kulus laulu loomiseks ning selle kohendamiseks. Oma spetsiaalselt olümpiaadi jaoks loodud “Talvelaulu” kandis Artur ka üleeilsel tänuüritusel ette. Muusikaõpetuse olümpiaad peeti veebruaris, kui võimutses pakane ja  möllas tuisk, ning toona olid laulusõnad “mine ära, talv, sust aitab küll” väga aktuaalsed ja hingelähedased kõigile. Arturi kirjutatud “Talvelaul” pälvis ka olümpiaadi eripreemia.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus